delanden

Weer op Sal (Kaapverdië) per maand: temperatuur en zeewater

Op Sal is het gemiddeld 24,9 °C overdag in februari en 30,2 °C in oktober, gemeten bij Santa Maria. Het zeewater is het warmst in september, met gemiddeld 27,0 °C. De natste maand is januari, met gemiddeld 3 dagen met regen.

Gemiddelde maximumtemperatuur en zeewatertemperatuur op Sal per maand (°C)
20 25 30 35 janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec lucht 26,4 zee 24,4
Klimaat Sal per maand (gemiddelden)
Maand Max. temp. (°C) Min. temp. (°C) Zeewater (°C) Zon (uur per dag) Regendagen (1 mm of meer) Neerslag (mm) Wind (km/u)
januari 25,5 20,2 23,0 9,9 3,0 9 22
februari 24,9 19,6 22,2 10,4 1,5 4 24
maart 25,0 19,5 22,0 10,9 0,7 2 23
april 25,8 20,2 22,3 11,3 0,3 1 22
mei 26,2 21,0 22,7 11,6 0,1 1 22
juni 27,1 21,9 23,1 11,4 0,0 0 20
juli 28,1 22,9 24,6 10,6 0,4 2 16
augustus 29,4 24,3 26,4 10,4 2,1 21 14
september 30,0 25,2 27,0 10,3 2,5 34 17
oktober 30,2 24,7 27,0 10,6 2,6 10 19
november 28,6 23,2 26,0 10,2 1,3 4 19
december 26,4 21,4 24,4 10,0 1,7 4 21

Berekend door delanden.nl. Temperatuur: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Neerslag: 2015 t/m 2025, CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center). Zon en wind: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Zeewater: 2015 t/m 2025, NOAA OISST v2.1. Berekend op 4 oktober 2026. Rekenmethode.

Vliegtijd: 7 uur volgens de dienstregeling naar Sal. Hoe lang vliegen naar Sal?

Wat is de beste reistijd voor Sal?

Het zeewater bij Sal is het warmst in september (27,0 °C) en overdag is het het warmst in oktober (30,2 °C); voor winterzon is het in december t/m februari gemiddeld 25,6 °C.

In januari is het op Sal gemiddeld 25,5 °C overdag en 20,2 °C 's nachts; in april 25,8 °C en in oktober 30,2 °C.

Hoe warm is het op Sal in de winter?

In de winter is het op Sal overdag gemiddeld 25,6 °C; de koelste nachten vallen in maart, met gemiddeld 19,5 °C.

December heeft gemiddeld 26,4 °C overdag, januari 25,5 °C en februari 24,9 °C.

Wat is de warmste en de koudste maand op Sal?

De warmste maand op Sal is oktober met gemiddeld 30,2 °C; de koudste is februari met 24,9 °C overdag.

Binnen oktober is de gemiddelde maximumtemperatuur van dag 1 t/m 10 30,5 °C en van dag 21 tot het eind 29,9 °C.

Hoe druk is het op Sal?

Volgens de officiële statistiek waren er in 2025 720.720 gasten in hotels op Sal (INE Cabo Verde, 2025).

De gemiddelde bezetting van de hotels was 77% (INE Cabo Verde, 2025).

Uit België en Nederland samen kwamen 50.239 gasten; de bron splitst die twee landen niet (INE Cabo Verde, 2025).

Wanneer regent het op Sal?

De meeste regendagen op Sal vallen in januari, gemiddeld 3 dagen; de droogste maand is juni met 0 dagen.

Als regendag telt een dag met 1 mm neerslag of meer. Over een heel jaar zijn dat er gemiddeld 16,2 dagen.

Hoe warm is het zeewater bij Sal?

Het zeewater bij Sal is gemiddeld 22,0 °C in maart en 27,0 °C in september.

In december is het zeewater gemiddeld 24,4 °C en in juni 23,1 °C. De zee loopt achter op de luchttemperatuur.

Hoe laat is het op Sal?

Op Sal is het in de winter 2 uur eerder en in de zomer 3 uur eerder dan in Nederland.

Sal gebruikt de tijdzone Atlantic/Cape_Verde.

Advies per type reiziger

Winterzon

In januari is het op Sal gemiddeld 25,5 °C overdag en in februari 24,9 °C, met 23,0 °C zeewater in januari.

Herfstvakantie

In oktober is het op Sal gemiddeld 30,2 °C overdag en het zeewater 27,0 °C.

Kerstvakantie

In december is het op Sal gemiddeld 26,4 °C overdag en 21,4 °C 's nachts.

Alternatieven voor Sal

Veelgestelde vragen

Wat is het weer op Sal in februari?

In februari is het op Sal gemiddeld 24,9 °C overdag en 19,6 °C 's nachts, met gemiddeld 1,5 dagen regendagen en 22,2 °C zeewater.

Wat is het weer op Sal in november?

In november is het op Sal gemiddeld 28,6 °C overdag en 23,2 °C 's nachts, met gemiddeld 1,3 dagen regendagen en 26,0 °C zeewater.

Wat is het weer op Sal in december?

In december is het op Sal gemiddeld 26,4 °C overdag en 21,4 °C 's nachts, met gemiddeld 1,7 dagen regendagen en 24,4 °C zeewater.

Bronnen en methode

Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.

Laatst bijgewerkt: