Temperatuur in Marrakech per maand: weer en beste reistijd
In Marrakech is het gemiddeld 20,0 °C overdag in januari en 38,7 °C in juli, gemeten bij Marrakech. De natste maand is maart, met gemiddeld 4,6 dagen met regen. In de winter, december t/m februari, is het overdag gemiddeld 20,9 °C, en 's nachts zakt de temperatuur in januari naar gemiddeld 5,9 °C.
- 20,9 °Cgemiddelde maximumtemperatuur december t/m februari
- 38,7 °Cgemiddelde maximumtemperatuur in juli, de warmste maand
- 18,9 dagenmet 1 mm regen of meer per jaar
- geen tijdsverschiltijdsverschil met Nederland in de winter
- Max. luchttemperatuur
| Maand | Max. temp. (°C) | Min. temp. (°C) | Zon (uur per dag) | Regendagen (1 mm of meer) | Neerslag (mm) | Wind (km/u) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| januari | 20,0 | 5,9 | 9,3 | 2,6 | 14 | 7 |
| februari | 22,1 | 7,7 | 9,6 | 2,0 | 15 | 7 |
| maart | 23,4 | 9,7 | 10,1 | 4,6 | 31 | 8 |
| april | 26,5 | 12,4 | 11,1 | 2,4 | 18 | 8 |
| mei | 30,8 | 15,4 | 11,9 | 0,6 | 2 | 8 |
| juni | 33,6 | 18,2 | 12,0 | 0,2 | 1 | 8 |
| juli | 38,7 | 21,3 | 12,6 | 0,6 | 3 | 8 |
| augustus | 38,6 | 22,0 | 12,2 | 0,7 | 8 | 7 |
| september | 33,6 | 19,0 | 10,6 | 0,6 | 9 | 7 |
| oktober | 30,2 | 15,8 | 10,0 | 1,6 | 15 | 7 |
| november | 24,6 | 10,8 | 9,2 | 1,0 | 5 | 6 |
| december | 20,6 | 7,5 | 8,7 | 2,0 | 12 | 6 |
Berekend door delanden.nl. Temperatuur: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Neerslag: weerstation MENARA (5 km van Marrakech), 2015 t/m 2025, via NOAA GHCN-Daily (weerstation). Zon en wind: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Berekend op 4 oktober 2026. Rekenmethode.
Vliegtijd: 3 uur en 53 minuten volgens de dienstregeling naar Marrakech. Hoe lang vliegen naar Marrakech?
Wat is de beste reistijd voor Marrakech?
De warmste maand in Marrakech is juli met gemiddeld 38,7 °C, de koelste januari met 20,0 °C.
In januari is het in Marrakech gemiddeld 20,0 °C overdag en 5,9 °C 's nachts; in april 26,5 °C en in oktober 30,2 °C.
Hoe warm is het in Marrakech in de winter?
In de winter is het in Marrakech overdag gemiddeld 20,9 °C; de koelste nachten vallen in januari, met gemiddeld 5,9 °C.
December heeft gemiddeld 20,6 °C overdag, januari 20,0 °C en februari 22,1 °C.
Wat is de warmste en de koudste maand in Marrakech?
De warmste maand in Marrakech is juli met gemiddeld 38,7 °C; de koudste is januari met 20,0 °C overdag.
Binnen juli is de gemiddelde maximumtemperatuur van dag 1 t/m 10 37,5 °C en van dag 21 tot het eind 39,0 °C.
Hoe druk is het in Marrakech?
Officiële statistieken geven voor 2025 de volgende cijfers. Aankomsten van toeristen via luchthaven Marrakech Menara in 2025: 4.799.837 (Ministère du Tourisme, 2025).
Overnachtingen in geclassificeerde toeristische accommodaties in de regio Marrakech-Safi in 2025: 16.587.927 (Ministère du Tourisme, 2025).
Overnachtingen in geclassificeerde toeristische accommodaties in Marrakech in 2025: 13.660.000 (EcoActu, 2025).
Bezettingsgraad van geclassificeerde toeristische accommodaties in Marrakech in 2025: 73% (EcoActu, 2025).
Wanneer regent het in Marrakech?
De meeste regendagen in Marrakech vallen in maart, gemiddeld 4,6 dagen; de droogste maand is juni met 0,2 dagen.
Als regendag telt een dag met 1 mm neerslag of meer. Over een heel jaar zijn dat er gemiddeld 18,9 dagen.
Hoe laat is het in Marrakech?
In Marrakech is het in de winter geen tijdsverschil en in de zomer 1 uur eerder dan in Nederland.
Marrakech gebruikt de tijdzone Africa/Casablanca.
Advies per type reiziger
Winterzon
In januari is het in Marrakech gemiddeld 20,0 °C overdag en in februari 22,1 °C.
Herfstvakantie
In oktober is het in Marrakech gemiddeld 30,2 °C overdag.
Kerstvakantie
In december is het in Marrakech gemiddeld 20,6 °C overdag en 7,5 °C 's nachts.
Alternatieven voor Marrakech
Veelgestelde vragen
Wat is het weer in Marrakech in februari?
In februari is het in Marrakech gemiddeld 22,1 °C overdag en 7,7 °C 's nachts, met gemiddeld 2 dagen regendagen.
Wat is het weer in Marrakech in november?
In november is het in Marrakech gemiddeld 24,6 °C overdag en 10,8 °C 's nachts, met gemiddeld 1 dag regendagen.
Wat is het weer in Marrakech in december?
In december is het in Marrakech gemiddeld 20,6 °C overdag en 7,5 °C 's nachts, met gemiddeld 2 dagen regendagen.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.
- ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo: zonuren en wind, 2017 t/m 2025. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA GHCN-Daily (weerstation), station MENARA: neerslag per dag, 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Evolution par point d'entrée des arrivées des touristes aux postes frontières 2025, Ministère du Tourisme: Aankomsten van toeristen via luchthaven Marrakech Menara in 2025. https://mtaess.gov.ma/wp-content/uploads/2026/03/Tourisme-PF-2025.xlsx (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Evolution par région des nuitées réalisées dans les établissements d'hébergement touristique 2025, Ministère du Tourisme: Overnachtingen in geclassificeerde toeristische accommodaties in de regio Marrakech-Safi in 2025. https://mtaess.gov.ma/wp-content/uploads/2026/03/Tourisme-destination-2025.xlsx (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Marrakech: plus de 13,6 millions de nuitées en 2025, en hausse de 3 %, EcoActu: Bezettingsgraad van geclassificeerde toeristische accommodaties in Marrakech in 2025. https://ecoactu.ma/marrakech-plus-de-136-millions-de-nuitees/ (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: