Temperatuur op Madeira per maand: weer, zeewater en beste reistijd
Op Madeira is het gemiddeld 18,6 °C overdag in januari en 27,5 °C in augustus, gemeten bij Funchal. Het zeewater is het warmst in september, met gemiddeld 24,0 °C. De natste maand is april, met gemiddeld 4,3 dagen met regen.
- 18,9 °Cgemiddelde maximumtemperatuur december t/m februari
- 27,5 °Cgemiddelde maximumtemperatuur in augustus, de warmste maand
- 24,0 °Czeewater in september, de warmste zeemaand
- 33,3 dagenmet 1 mm regen of meer per jaar
- 1 uur eerdertijdsverschil met Nederland in de winter
- Max. luchttemperatuur
- Zeewater
| Maand | Max. temp. (°C) | Min. temp. (°C) | Zeewater (°C) | Zon (uur per dag) | Regendagen (1 mm of meer) | Neerslag (mm) | Wind (km/u) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| januari | 18,6 | 13,8 | 19,3 | 8,0 | 4,0 | 59 | 10 |
| februari | 18,7 | 13,4 | 18,8 | 9,2 | 3,2 | 53 | 10 |
| maart | 19,2 | 13,7 | 18,5 | 10,1 | 3,2 | 69 | 10 |
| april | 20,2 | 14,3 | 19,0 | 11,0 | 4,3 | 57 | 9 |
| mei | 21,7 | 15,9 | 20,0 | 12,0 | 2,8 | 22 | 9 |
| juni | 23,3 | 17,6 | 21,2 | 12,6 | 2,1 | 16 | 8 |
| juli | 25,7 | 19,3 | 22,6 | 12,7 | 0,1 | 0 | 8 |
| augustus | 27,5 | 20,5 | 23,6 | 12,1 | 0,0 | 0 | 9 |
| september | 25,6 | 19,5 | 24,0 | 10,9 | 2,8 | 25 | 8 |
| oktober | 24,6 | 18,8 | 23,3 | 9,6 | 3,8 | 75 | 9 |
| november | 21,5 | 16,2 | 22,0 | 8,8 | 3,0 | 60 | 9 |
| december | 19,5 | 14,8 | 20,4 | 8,2 | 4,0 | 79 | 10 |
Berekend door delanden.nl. Temperatuur: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Neerslag: 2015 t/m 2025, CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center). Zon en wind: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Zeewater: 2015 t/m 2025, NOAA OISST v2.1. Berekend op 4 oktober 2026. Rekenmethode.
Vliegtijd: 3 uur en 47 minuten in de lucht naar Funchal. Hoe lang vliegen naar Madeira?
Wat is de beste reistijd voor Madeira?
Het zeewater bij Madeira is het warmst in september (24,0 °C) en overdag is het het warmst in augustus (27,5 °C); voor winterzon is het in december t/m februari gemiddeld 18,9 °C.
In januari is het op Madeira gemiddeld 18,6 °C overdag en 13,8 °C 's nachts; in april 20,2 °C en in oktober 24,6 °C.
Hoe warm is het op Madeira in de winter?
In de winter is het op Madeira overdag gemiddeld 18,9 °C; de koelste nachten vallen in februari, met gemiddeld 13,4 °C.
December heeft gemiddeld 19,5 °C overdag, januari 18,6 °C en februari 18,7 °C.
Wat is de warmste en de koudste maand op Madeira?
De warmste maand op Madeira is augustus met gemiddeld 27,5 °C; de koudste is januari met 18,6 °C overdag.
Binnen augustus is de gemiddelde maximumtemperatuur van dag 1 t/m 10 27,0 °C en van dag 21 tot het eind 27,5 °C.
Wanneer is het druk op Madeira?
In 2025 was het op Madeira het drukst in juli (213.162) en het rustigst in januari (129.013) (Turismo de Portugal, 2025).
Over heel 2025 telde de bron 2.154.463 bezoekers (Turismo de Portugal, 2025); de precieze definitie staat onder de tabel.
Uit Nederland kwamen de meesten in mei (11.420) en de minsten in januari (4.116).
Bezoekers bleven gemiddeld 4,7 nachten (DREM, 2025).
Van alle toeristen op Madeira kwam in 2025 4,2% uit Nederland (Turismo de Portugal, 2025).
Daarnaast deden in 2025 729.765 cruisepassagiers Madeira aan (DREM, 2025). Op dagen met cruiseschepen is het drukker in de haven en de binnenstad.
Madeira heeft in 2026 17 stranden met een Blauwe Vlag (Turismo de Portugal, 2026).
| Maand | Gasten in toeristische accommodaties op Madeira (aantal) | Waarvan uit Nederland (aantal) | Bedbezetting hotels en toeristische appartementen op Madeira (%) |
|---|---|---|---|
| januari | 129.013 | 4.116 | 62,3 |
| februari | 140.188 | 4.668 | 68,2 |
| maart | 172.128 | 5.450 | 72,3 |
| april | 190.948 | 8.460 | 78,1 |
| mei | 205.196 | 11.420 | 78,2 |
| juni | 198.751 | 9.907 | 82,4 |
| juli | 213.162 | 10.246 | 86,5 |
| augustus | 211.990 | 9.843 | 87,9 |
| september | 198.533 | 8.738 | 82,5 |
| oktober | 200.705 | 7.327 | 79,6 |
| november | 156.990 | 6.272 | 71,5 |
| december | 136.859 | 4.505 | 60,1 |
Bron: Turismo de Portugal, TravelBI, série hóspedes NUTS 2024, bestand hóspedes_mercado.xlsx (tabblad 2025); Turismo de Portugal, TravelBI, série taxas de ocupação NUTS 2024, bestand taxas_ocupacao_2023_2026.xlsx (tabblad 2025.Cama). Gasten (hóspedes) in alle toeristische accommodaties (hotels, alojamento local, turismo no espaço rural en turismo de habitação), NUTS II-regio Madeira. Dit zijn gasten in accommodaties, geen toeristen: wie tijdens een reis in meerdere accommodaties overnacht, telt meerdere keren. Cijfers van INE (dados definitivos), gepubliceerd door Turismo de Portugal op travelbi.turismodeportugal.pt/alojamento/hospedes/ (zip met xlsx).
Wanneer regent het op Madeira?
De meeste regendagen op Madeira vallen in april, gemiddeld 4,3 dagen; de droogste maand is augustus met 0 dagen.
Als regendag telt een dag met 1 mm neerslag of meer. Over een heel jaar zijn dat er gemiddeld 33,3 dagen.
Hoe warm is het zeewater bij Madeira?
Het zeewater bij Madeira is gemiddeld 18,5 °C in maart en 24,0 °C in september.
In december is het zeewater gemiddeld 20,4 °C en in juni 21,2 °C. De zee loopt achter op de luchttemperatuur.
Hoe laat is het op Madeira?
Op Madeira is het het hele jaar 1 uur eerder dan in Nederland.
Madeira gebruikt de tijdzone Atlantic/Madeira.
Advies per type reiziger
Winterzon
In januari is het op Madeira gemiddeld 18,6 °C overdag en in februari 18,7 °C, met 19,3 °C zeewater in januari.
Herfstvakantie
In oktober is het op Madeira gemiddeld 24,6 °C overdag en het zeewater 23,3 °C.
Kerstvakantie
In december is het op Madeira gemiddeld 19,5 °C overdag en 14,8 °C 's nachts.
Alternatieven voor Madeira
Veelgestelde vragen
Wat is het weer op Madeira in februari?
In februari is het op Madeira gemiddeld 18,7 °C overdag en 13,4 °C 's nachts, met gemiddeld 3,2 dagen regendagen en 18,8 °C zeewater.
Wat is het weer op Madeira in november?
In november is het op Madeira gemiddeld 21,5 °C overdag en 16,2 °C 's nachts, met gemiddeld 3 dagen regendagen en 22,0 °C zeewater.
Wat is het weer op Madeira in december?
In december is het op Madeira gemiddeld 19,5 °C overdag en 14,8 °C 's nachts, met gemiddeld 4 dagen regendagen en 20,4 °C zeewater.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.
- ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo: zonuren en wind, 2017 t/m 2025. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center): neerslag per dag, 2015 t/m 2025. https://www.chc.ucsb.edu/data/chirps (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1: zeewatertemperatuur per dag, 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- TravelBI, série hóspedes NUTS 2024, bestand hóspedes_mercado.xlsx (tabblad 2025), Turismo de Portugal: Aandeel gasten uit Nederland in toeristische accommodaties op Madeira in 2025. https://travelbi.turismodeportugal.pt/api.sharepoint/download?fileUrl=eh%2boilYVrhi19edjpQOCtWYicipeqcgjweWCVIESiPA9J0kq%2fyPQQXHd1xtSGLJjFW7S0TnKL6IwaKWz9NOIpXazPQVjqDxzAotvHy9rhlXZLJQkCW0NvJpD5OjMkoralALeg4IM7P99wnCbwhptqDi8hhX5KkrmbgruS6yVsEn%2fPNIEQzSwxNLF4n%2fd84OU8pTG2Mk6XRL7faOsIhOGPG0WxbBmLmlKDqOH2X5NWJFqSUG0D69EODocP%2bX%2bNf4H (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- TravelBI, série taxas de ocupação NUTS 2024, bestand taxas_ocupacao_2023_2026.xlsx (tabblad 2025.Cama), Turismo de Portugal: Gemiddelde bedbezetting hotels en toeristische appartementen op Madeira in 2025. https://travelbi.turismodeportugal.pt/api.sharepoint/download?fileUrl=eh%2boilYVrhi19edjpQOCtWYicipeqcgjweWCVIESiPA9J0kq%2fyPQQXHd1xtSGLJjFW7S0TnKL6IwaKWz9NOIpXazPQVjqDxzAotvHy9rhlXZLJQkCW0NvJpD5OjMkoralALeg4IM7P99wnCbwhptqDi8hhX5KkrmbgruS6yVsElXBFMBziWL8pd9SMjKKb73dMor6CEIB2zBgkuyFy7b91y0dcl%2b%2f8YoFKK5HrO3Dk0tgeFbbk7my25pubdDMT%2bGEYGU%2bdnptKF2iT9tDalvxA%3d%3d (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Estatísticas do Turismo da RAM 2025, bestand P_Turismo_2025.xlsx, tabel I.4, DREM: Gemiddelde verblijfsduur van gasten in toeristische accommodaties op Madeira in 2025 in nachten. https://estatistica.madeira.gov.pt/download-now/economica/turismo-pt/turismo-publicacoes-pt/send/40-turismo-publicacoes/20210-turismo-2025.html (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Estatísticas do Turismo da RAM 2025, bestand P_Turismo_2025.xlsx, tabel IV.2.1, DREM: Cruisepassagiers in transit op Madeira in 2025. https://estatistica.madeira.gov.pt/download-now/economica/turismo-pt/turismo-publicacoes-pt/send/40-turismo-publicacoes/20210-turismo-2025.html (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Bandeira Azul 2026 (nieuwsbericht 04.05.2026, Portal Business), Turismo de Portugal: Stranden met Blauwe Vlag op Madeira in 2026. https://business.turismodeportugal.pt/pt/Gerir/reconhecimento-externo/premios-distincoes/Paginas/bandeira-azul.aspx (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: