delanden

Weer op Menorca per maand: temperatuur, zeewater en beste reistijd

Op Menorca is het gemiddeld 14,2 °C overdag in januari en 30,0 °C in augustus, gemeten bij Ciutadella de Menorca. Het zeewater is het warmst in augustus, met gemiddeld 26,9 °C. De natste maand is maart, met gemiddeld 6,2 dagen met regen.

Gemiddelde maximumtemperatuur en zeewatertemperatuur op Menorca per maand (°C)
10 15 20 25 30 35 janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec lucht 15,8 zee 17,1
Klimaat Menorca per maand (gemiddelden)
Maand Max. temp. (°C) Min. temp. (°C) Zeewater (°C) Zon (uur per dag) Regendagen (1 mm of meer) Neerslag (mm) Wind (km/u)
januari 14,2 9,9 15,2 8,0 4,5 63 19
februari 14,8 9,8 14,4 8,7 5,5 47 16
maart 16,3 11,2 14,6 9,9 6,2 54 18
april 18,3 12,6 16,1 11,0 4,9 39 16
mei 21,8 15,8 18,7 12,1 3,6 37 14
juni 26,9 20,2 22,8 13,3 2,9 14 12
juli 29,9 23,1 25,8 13,7 0,6 2 12
augustus 30,0 23,5 26,9 12,5 3,0 25 12
september 26,6 21,0 25,8 10,4 5,0 85 13
oktober 23,1 18,1 23,2 9,6 3,9 75 15
november 18,4 14,1 19,9 7,5 5,4 86 19
december 15,8 11,4 17,1 7,6 6,0 96 16

Berekend door delanden.nl. Temperatuur: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Neerslag: 2015 t/m 2025, CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center). Zon en wind: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Zeewater: 2015 t/m 2025, NOAA OISST v2.1. Berekend op 4 oktober 2026. Rekenmethode.

Vliegtijd: 1 uur en 56 minuten in de lucht naar Menorca. Hoe lang vliegen naar Menorca?

Wat is de beste reistijd voor Menorca?

Het zeewater bij Menorca is het warmst in augustus (26,9 °C) en overdag is het het warmst in augustus (30,0 °C); in mei is het gemiddeld 21,8 °C en in oktober 23,1 °C.

In januari is het op Menorca gemiddeld 14,2 °C overdag en 9,9 °C 's nachts; in april 18,3 °C en in oktober 23,1 °C.

Hoe warm is het op Menorca in de zomer?

In juli is het op Menorca overdag gemiddeld 29,9 °C en in augustus 30,0 °C; 's nachts is het dan 23,1 °C en 23,5 °C.

In juni is het gemiddeld 26,9 °C overdag en in september 26,6 °C. Het zeewater is in juli 25,8 °C en in augustus 26,9 °C.

Wat is de warmste en de koudste maand op Menorca?

De warmste maand op Menorca is augustus met gemiddeld 30,0 °C; de koudste is januari met 14,2 °C overdag.

Binnen augustus is de gemiddelde maximumtemperatuur van dag 1 t/m 10 30,6 °C en van dag 21 tot het eind 29,2 °C.

Wanneer is het druk op Menorca?

In 2025 was het op Menorca het drukst in augustus (367.610) en het rustigst in december (13.678) (Ibestat, 2025).

Over heel 2025 telde de bron 1.765.939 bezoekers (Ibestat, 2025); de precieze definitie staat onder de tabel.

Bezoekers bleven gemiddeld 6,6 nachten (Ibestat, 2025).

Menorca heeft in 2026 4 stranden met een Blauwe Vlag (ADEAC, 2026).

Toeristen op Menorca per maand in 2025
0 100.000 200.000 300.000 400.000 jan feb mrt apr mei jun jul aug 367.610 sep okt nov dec 13.678
Drukte per maand in 2025: Menorca
Maand Toeristen op Menorca (aantal) Bedbezetting hotels op Menorca (%) Passagiers op luchthaven Menorca (aantal)
januari 13.925 21,9 86.439
februari 19.716 25,2 93.203
maart 31.446 27,6 120.375
april 84.845 46,1 245.252
mei 201.793 56,1 429.732
juni 283.221 76,3 615.625
juli 358.510 84,4 723.507
augustus 367.610 86,8 751.815
september 253.053 75,2 573.894
oktober 118.811 50,6 358.328
november 19.333 27,9 113.884
december 13.678 24,9 98.098

Bron: Ibestat, Turistas con destino principal las Illes Balears por lugar de residencia. Illes Balears, islas y mes (000058A_000002, FRONTUR); Ibestat, Grado de ocupación en establecimientos hoteleros según categoría. Illes Balears e islas por meses (000061A_000003, Encuesta de Ocupación Hotelera); Aena, Tráfico de pasajeros, operaciones y carga en la red de Aena, maandrapport januari 2025. Toeristen met Menorca als hoofdbestemming, woonachtig buiten de Balearen (buitenland en Spaans vasteland samen). Inwoners van de Balearen tellen niet mee.

Wanneer regent het op Menorca?

De meeste regendagen op Menorca vallen in maart, gemiddeld 6,2 dagen; de droogste maand is juli met 0,6 dagen.

Als regendag telt een dag met 1 mm neerslag of meer. Over een heel jaar zijn dat er gemiddeld 51,5 dagen.

Hoe warm is het zeewater bij Menorca?

Het zeewater bij Menorca is gemiddeld 14,4 °C in februari en 26,9 °C in augustus.

In december is het zeewater gemiddeld 17,1 °C en in juni 22,8 °C. De zee loopt achter op de luchttemperatuur.

Hoe laat is het op Menorca?

Op Menorca is het het hele jaar even laat als in Nederland.

Menorca gebruikt de tijdzone Europe/Madrid.

Advies per type reiziger

Meivakantie

Eind april is het op Menorca gemiddeld 19,1 °C overdag en het zeewater in april 16,1 °C.

Zomervakantie

In juli en augustus is het op Menorca gemiddeld 29,9 °C en 30,0 °C overdag, met zeewater van 26,9 °C in augustus.

Herfstvakantie

In oktober is het op Menorca gemiddeld 23,1 °C overdag en het zeewater 23,2 °C.

Alternatieven voor Menorca

Veelgestelde vragen

Wat is het weer op Menorca in mei?

In mei is het op Menorca gemiddeld 21,8 °C overdag en 15,8 °C 's nachts, met gemiddeld 3,6 dagen regendagen en 18,7 °C zeewater.

Wat is het weer op Menorca in juli?

In juli is het op Menorca gemiddeld 29,9 °C overdag en 23,1 °C 's nachts, met gemiddeld 0,6 dagen regendagen en 25,8 °C zeewater.

Wat is het weer op Menorca in september?

In september is het op Menorca gemiddeld 26,6 °C overdag en 21,0 °C 's nachts, met gemiddeld 5 dagen regendagen en 25,8 °C zeewater.

Bronnen en methode

Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.

Laatst bijgewerkt: