Corsica of Sardinië? Verschillen in weer, zeewater en drukte
Corsica en Sardinië ontlopen elkaar weinig in temperatuur. In juli is het overdag gemiddeld: Corsica 30,4 °C (gemeten op een weerstation), Sardinië 32,5 °C (berekend met ECMWF IFS). Omdat de bronnen verschillen, wijzen we bij kleine verschillen geen winnaar aan. Het zeewater is in augustus het warmst bij Sardinië.
- 30,4 °Cjuli, Corsica (gemeten op een weerstation)
- 32,5 °Cjuli, Sardinië (berekend met ECMWF IFS)
- 0,2 °Cverschil in zeewater in augustus, in het voordeel van Sardinië
| Kenmerk | Corsica | Sardinië |
|---|---|---|
| Meetpunt | Ajaccio | Olbia |
| Bron temperatuur | weerstation AJACCIO | ECMWF IFS (berekend) |
| Max. temperatuur januari | 14,8 °C | 13,7 °C |
| Max. temperatuur april | 19,4 °C | 18,9 °C |
| Max. temperatuur juli | 30,4 °C | 32,5 °C |
| Max. temperatuur oktober | 23,7 °C | 23,2 °C |
| Min. temperatuur januari | 5,5 °C | 7,2 °C |
| Zeewater januari | 14,6 °C | 14,5 °C |
| Zeewater augustus | 25,9 °C | 26,1 °C |
| Regendagen per jaar | 65,1 dagen | geen gegevens |
| Zonuren per dag in januari | 7,2 uur | 7,4 uur |
| Tijdsverschil in de winter | geen tijdsverschil | geen tijdsverschil |
| Afstand vanaf Schiphol (hemelsbreed) | 1.193 km | 1.316 km |
| Bezoekers per jaar (2025) | 1.525.100 (INSEE) | 5.133.031 (ISTAT) |
| Aandeel uit Nederland (2025) | geen gegevens | geen gegevens |
| Stranden met Blauwe Vlag (2026) | 5 (Teragir) | geen gegevens |
| Bedbezetting hotels (2025) | geen gegevens | geen gegevens |
Klimaat: gemiddelden 2015 t/m 2025 van het dichtstbijzijnde weerstation (NOAA GHCN-Daily) of, zonder station, van ECMWF IFS (2017 t/m 2025). Gemeten en berekende waarden zijn niet een op een vergelijkbaar: een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen. Zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron (NOAA OISST). Rekenmethode.
- Corsica
- Sardinië
Gemiddelde maximumtemperatuur overdag
Zeewatertemperatuur
| Maand | Corsica max. | Sardinië max. | Corsica zee | Sardinië zee |
|---|---|---|---|---|
| januari | 14,8 | 13,7 | 14,6 | 14,5 |
| februari | 15,4 | 15,1 | 14,0 | 14,1 |
| maart | 17,0 | 16,3 | 14,2 | 14,2 |
| april | 19,4 | 18,9 | 15,6 | 15,2 |
| mei | 22,7 | 22,9 | 18,1 | 17,5 |
| juni | 27,7 | 29,1 | 22,4 | 21,8 |
| juli | 30,4 | 32,5 | 25,3 | 24,9 |
| augustus | 30,3 | 32,1 | 25,9 | 26,1 |
| september | 27,2 | 27,4 | 24,3 | 24,2 |
| oktober | 23,7 | 23,2 | 21,6 | 21,2 |
| november | 19,0 | 17,8 | 19,2 | 18,6 |
| december | 16,2 | 15,1 | 16,3 | 15,7 |
Maximumtemperatuur van het weerstation of, zonder station, van ECMWF IFS; zie de bron per bestemming in de tabel hierboven.
Waar is het warmer, Corsica of Sardinië?
Dat is niet hard te maken: de temperaturen komen uit verschillende bronnen. In juli is het overdag gemiddeld Corsica 30,4 °C (gemeten op een weerstation), Sardinië 32,5 °C (berekend met ECMWF IFS).
In januari is het gemiddeld Corsica 14,8 °C, Sardinië 13,7 °C. Een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen dan een meting, en hoeveel verschilt per plek (toets tegen weerstations). Een verschil van enkele graden tussen een gemeten en een berekende waarde zegt daarom weinig.
Waar is het zeewater warmer, Corsica of Sardinië?
In juni is het zeewater het warmst bij Corsica, 0,6 °C warmer; in augustus bij Sardinië (0,2 °C).
Bij Corsica is het zeewater in juni 22,4 °C en in augustus 25,9 °C. Bij Sardinië is het zeewater in juni 21,8 °C en in augustus 26,1 °C. Het zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron, NOAA OISST.
Wat is het verschil tussen Corsica en Sardinië?
De verschillen tussen Corsica en Sardinië zitten vooral in het zeewater en de drukte; de tabel hierboven zet alle cijfers met dezelfde definities naast elkaar.
Corsica telde in 2025 1.525.100 bezoekers (INSEE, 2025). Corsica heeft 5 stranden met een Blauwe Vlag (Teragir, 2026). Sardinië telde in 2025 5.133.031 bezoekers (ISTAT, 2025).
Wat is beter, Corsica of Sardinië?
Dat hangt af van wat je zoekt: voor de zomervakantie telt de temperatuur in juli en augustus, voor het voor- en naseizoen die in mei, juni en september, voor zwemmen de temperatuur van het zeewater, en voor rust de drukte.
Op de pagina's van Corsica en Sardinië staat het weer per maand, met de drukte per maand waar die bekend is.
Veelgestelde vragen
Wat is het weer in mei: Corsica of Sardinië?
In mei is het overdag gemiddeld Corsica 22,7 °C, Sardinië 22,9 °C, met zeewater van 18,1 °C bij Corsica, 17,5 °C bij Sardinië.
Wat is het weer in juli: Corsica of Sardinië?
In juli is het overdag gemiddeld Corsica 30,4 °C, Sardinië 32,5 °C, met zeewater van 25,3 °C bij Corsica, 24,9 °C bij Sardinië.
Wat is het weer in september: Corsica of Sardinië?
In september is het overdag gemiddeld Corsica 27,2 °C, Sardinië 27,4 °C, met zeewater van 24,3 °C bij Corsica, 24,2 °C bij Sardinië.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden over meerdere jaren. Welke bestemming warmer is, noemen we alleen als de cijfers uit dezelfde soort bron komen.
- NOAA GHCN-Daily, NOAA: gemeten temperatuur en neerslag. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Historical Weather API, ECMWF IFS, Open-Meteo: temperatuur waar geen weerstation is. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1, NOAA: zeewatertemperatuur. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Frequentation dans l'hotellerie, arrivees, total (serie 010598567), INSEE: Aankomsten van gasten in hotels in Corsica in 2025. https://bdm.insee.fr/series/sdmx/data/SERIES_BDM/010598567?startPeriod=2025-01&endPeriod=2025-12 (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Palmares Pavillon Bleu 2026, ports et plages, Teragir: Stranden met Blauwe Vlag in Corsica in 2026. https://www.teragir.org/wp-content/uploads/2026/05/PalmaresPavillonBleu_PortsetPlages_2026.pdf (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Movimento dei clienti negli esercizi ricettivi per tipo di esercizio, annuali (122_54_DF_DCSC_TUR_7), ISTAT: Aankomsten van gasten in accommodaties in Sardinie in 2025. https://esploradati.istat.it/SDMXWS/rest/data/IT1,122_54_DF_DCSC_TUR_7,1.0/A.ITG2.AR.N.ALL.551_553.WORLD.ALL.ALL.ALL.TOT?startPeriod=2025&endPeriod=2025 (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: