Lanzarote of Fuerteventura? Verschillen in weer, zeewater en drukte
Lanzarote en Fuerteventura ontlopen elkaar weinig in temperatuur. In januari is het overdag gemiddeld: Lanzarote 21,8 °C (gemeten op een weerstation), Fuerteventura 20,3 °C (berekend met ECMWF IFS). Omdat de bronnen verschillen, wijzen we bij kleine verschillen geen winnaar aan. Het zeewater is in augustus het warmst bij Lanzarote.
- 21,8 °Cjanuari, Lanzarote (gemeten op een weerstation)
- 20,3 °Cjanuari, Fuerteventura (berekend met ECMWF IFS)
- 0,1 °Cverschil in zeewater in januari, in het voordeel van Fuerteventura
| Kenmerk | Lanzarote | Fuerteventura |
|---|---|---|
| Meetpunt | Puerto del Carmen | Corralejo |
| Bron temperatuur | weerstation LANZAROTE/AEROPUERTO | ECMWF IFS (berekend) |
| Max. temperatuur januari | 21,8 °C | 20,3 °C |
| Max. temperatuur april | 24,8 °C | 22,3 °C |
| Max. temperatuur juli | 29,6 °C | 26,4 °C |
| Max. temperatuur oktober | 28,1 °C | 25,8 °C |
| Min. temperatuur januari | 14,0 °C | 15,3 °C |
| Zeewater januari | 19,4 °C | 19,5 °C |
| Zeewater augustus | 22,6 °C | 22,6 °C |
| Regendagen per jaar | 15,7 dagen | 9,1 dagen |
| Zonuren per dag in januari | 9,5 uur | 9,5 uur |
| Tijdsverschil in de winter | 1 uur eerder | 1 uur eerder |
| Afstand vanaf Schiphol (hemelsbreed) | 3.011 km | 3.038 km |
| Bezoekers per jaar (2025) | 3.455.201 (ISTAC) | 2.847.491 (ISTAC) |
| Aandeel uit Nederland (2025) | geen gegevens | geen gegevens |
| Stranden met Blauwe Vlag (2026) | 6 (ADEAC) | 11 (ADEAC) |
| Bedbezetting hotels (2025) | 77,4% (ISTAC) | 73,6% (ISTAC) |
Klimaat: gemiddelden 2015 t/m 2025 van het dichtstbijzijnde weerstation (NOAA GHCN-Daily) of, zonder station, van ECMWF IFS (2017 t/m 2025). Gemeten en berekende waarden zijn niet een op een vergelijkbaar: een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen. Zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron (NOAA OISST). Rekenmethode.
- Lanzarote
- Fuerteventura
Gemiddelde maximumtemperatuur overdag
Zeewatertemperatuur
| Maand | Lanzarote max. | Fuerteventura max. | Lanzarote zee | Fuerteventura zee |
|---|---|---|---|---|
| januari | 21,8 | 20,3 | 19,4 | 19,5 |
| februari | 22,4 | 20,7 | 18,7 | 18,8 |
| maart | 23,6 | 21,4 | 18,5 | 18,6 |
| april | 24,8 | 22,3 | 19,2 | 19,3 |
| mei | 26,2 | 23,3 | 20,0 | 20,2 |
| juni | 27,5 | 24,7 | 21,1 | 21,2 |
| juli | 29,6 | 26,4 | 21,8 | 21,9 |
| augustus | 30,9 | 27,5 | 22,6 | 22,6 |
| september | 29,6 | 26,5 | 23,0 | 23,1 |
| oktober | 28,1 | 25,8 | 22,9 | 23,0 |
| november | 25,3 | 23,8 | 21,8 | 22,0 |
| december | 22,6 | 21,4 | 20,6 | 20,6 |
Maximumtemperatuur van het weerstation of, zonder station, van ECMWF IFS; zie de bron per bestemming in de tabel hierboven.
Waar is het warmer, Lanzarote of Fuerteventura?
Dat is niet hard te maken: de temperaturen komen uit verschillende bronnen. In januari is het overdag gemiddeld Lanzarote 21,8 °C (gemeten op een weerstation), Fuerteventura 20,3 °C (berekend met ECMWF IFS).
In juli is het gemiddeld Lanzarote 29,6 °C, Fuerteventura 26,4 °C. Een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen dan een meting, en hoeveel verschilt per plek (toets tegen weerstations). Een verschil van enkele graden tussen een gemeten en een berekende waarde zegt daarom weinig.
Waar is het zeewater warmer, Lanzarote of Fuerteventura?
In januari is het zeewater het warmst bij Fuerteventura, 0,1 °C warmer; in augustus bij Lanzarote (0,0 °C).
Bij Lanzarote is het zeewater in januari 19,4 °C en in augustus 22,6 °C. Bij Fuerteventura is het zeewater in januari 19,5 °C en in augustus 22,6 °C. Het zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron, NOAA OISST.
Wat is het verschil tussen Lanzarote en Fuerteventura?
De verschillen tussen Lanzarote en Fuerteventura zitten vooral in de regen, het zeewater en de drukte; de tabel hierboven zet alle cijfers met dezelfde definities naast elkaar.
Lanzarote heeft gemiddeld 15,7 dagen met regen per jaar. Fuerteventura heeft gemiddeld 9,1 dagen met regen per jaar. Lanzarote telde in 2025 3.455.201 bezoekers (ISTAC, 2025). Lanzarote heeft 6 stranden met een Blauwe Vlag (ADEAC, 2026). Fuerteventura telde in 2025 2.847.491 bezoekers (ISTAC, 2025). Fuerteventura heeft 11 stranden met een Blauwe Vlag (ADEAC, 2026).
Wat is beter, Lanzarote of Fuerteventura?
Dat hangt af van wat je zoekt: voor winterzon telt de temperatuur in de wintermaanden, voor zwemmen de temperatuur van het zeewater, en voor rust de drukte.
Op de pagina's van Lanzarote en Fuerteventura staat het weer per maand, met de drukte per maand waar die bekend is.
Veelgestelde vragen
Wat is het weer in februari: Lanzarote of Fuerteventura?
In februari is het overdag gemiddeld Lanzarote 22,4 °C, Fuerteventura 20,7 °C, met zeewater van 18,7 °C bij Lanzarote, 18,8 °C bij Fuerteventura.
Wat is het weer in november: Lanzarote of Fuerteventura?
In november is het overdag gemiddeld Lanzarote 25,3 °C, Fuerteventura 23,8 °C, met zeewater van 21,8 °C bij Lanzarote, 22,0 °C bij Fuerteventura.
Wat is het weer in december: Lanzarote of Fuerteventura?
In december is het overdag gemiddeld Lanzarote 22,6 °C, Fuerteventura 21,4 °C, met zeewater van 20,6 °C bij Lanzarote, 20,6 °C bij Fuerteventura.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden over meerdere jaren. Welke bestemming warmer is, noemen we alleen als de cijfers uit dezelfde soort bron komen.
- NOAA GHCN-Daily, NOAA: gemeten temperatuur en neerslag. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Historical Weather API, ECMWF IFS, Open-Meteo: temperatuur waar geen weerstation is. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1, NOAA: zeewatertemperatuur. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- FRONTUR-Canarias, turistas por lugar de residencia, islas por meses (E16028B_000011), ISTAC: Toeristen op Lanzarote in 2025. https://datos.canarias.es/api/estadisticas/statistical-resources/v1.0/datasets/ISTAC/E16028B_000011/~latest?dim=TERRITORIO:ES708%7CTIPO_VIAJERO:TURISTA%7CMEDIDAS:TURISTAS (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Encuesta de Alojamiento Turístico, indicator Tasa de ocupación por plazas (ALOJATUR_PLAZAS_OCUPACION), ISTAC: Bedbezetting hotels en appartementen op Lanzarote in 2025. https://datos.canarias.es/api/estadisticas/indicators/v1.0/indicators/ALOJATUR_PLAZAS_OCUPACION/data?representation=GEOGRAPHICAL%5BES708%5D&granularity=TIME%5BYEARLY%5D (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Relación Playas Galardonadas 2026, ADEAC: Stranden met Blauwe Vlag op Fuerteventura in 2026. https://www.banderaazul.org/sites/default/files/2026/Rueda-de-prensa-2026/Relaci%C3%B3n%20Playas%20Galardonadas%202026.pdf (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- FRONTUR-Canarias, turistas por lugar de residencia, islas por meses (E16028B_000011), ISTAC: Toeristen op Fuerteventura in 2025. https://datos.canarias.es/api/estadisticas/statistical-resources/v1.0/datasets/ISTAC/E16028B_000011/~latest?dim=TERRITORIO:ES704%7CTIPO_VIAJERO:TURISTA%7CMEDIDAS:TURISTAS (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Encuesta de Alojamiento Turístico, indicator Tasa de ocupación por plazas (ALOJATUR_PLAZAS_OCUPACION), ISTAC: Bedbezetting hotels en appartementen op Fuerteventura in 2025. https://datos.canarias.es/api/estadisticas/indicators/v1.0/indicators/ALOJATUR_PLAZAS_OCUPACION/data?representation=GEOGRAPHICAL%5BES704%5D&granularity=TIME%5BYEARLY%5D (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: