Mallorca of Ibiza? Verschillen in weer, zeewater en drukte
Mallorca en Ibiza ontlopen elkaar weinig in temperatuur. In juli is het overdag gemiddeld: Mallorca 31,0 °C (berekend met ECMWF IFS), Ibiza 30,4 °C (gemeten op een weerstation). Omdat de bronnen verschillen, wijzen we bij kleine verschillen geen winnaar aan. Het zeewater is in augustus het warmst bij Mallorca.
- 31,0 °Cjuli, Mallorca (berekend met ECMWF IFS)
- 30,4 °Cjuli, Ibiza (gemeten op een weerstation)
- 0,1 °Cverschil in zeewater in augustus, in het voordeel van Mallorca
| Kenmerk | Mallorca | Ibiza |
|---|---|---|
| Meetpunt | Alcúdia | Sant Antoni de Portmany |
| Bron temperatuur | ECMWF IFS (berekend) | weerstation IBIZA/ESCODOLA |
| Max. temperatuur januari | 15,1 °C | 15,9 °C |
| Max. temperatuur april | 19,4 °C | 19,6 °C |
| Max. temperatuur juli | 31,0 °C | 30,4 °C |
| Max. temperatuur oktober | 24,0 °C | 24,3 °C |
| Min. temperatuur januari | 8,1 °C | 7,3 °C |
| Zeewater januari | 15,1 °C | 15,4 °C |
| Zeewater augustus | 27,1 °C | 27,0 °C |
| Regendagen per jaar | 55,9 dagen | 43 dagen |
| Zonuren per dag in januari | 8 uur | 8,6 uur |
| Tijdsverschil in de winter | geen tijdsverschil | geen tijdsverschil |
| Afstand vanaf Schiphol (hemelsbreed) | 1.391 km | 1.506 km |
| Bezoekers per jaar (2025) | 13.583.623 (Ibestat) | 3.715.645 (Ibestat) |
| Aandeel uit Nederland (2025) | geen gegevens | geen gegevens |
| Stranden met Blauwe Vlag (2026) | 22 (ADEAC) | 7 (ADEAC) |
| Bedbezetting hotels (2025) | 77,6% (Ibestat) | 74,2% (Ibestat) |
Klimaat: gemiddelden 2015 t/m 2025 van het dichtstbijzijnde weerstation (NOAA GHCN-Daily) of, zonder station, van ECMWF IFS (2017 t/m 2025). Gemeten en berekende waarden zijn niet een op een vergelijkbaar: een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen. Zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron (NOAA OISST). Rekenmethode.
- Mallorca
- Ibiza
Gemiddelde maximumtemperatuur overdag
Zeewatertemperatuur
| Maand | Mallorca max. | Ibiza max. | Mallorca zee | Ibiza zee |
|---|---|---|---|---|
| januari | 15,1 | 15,9 | 15,1 | 15,4 |
| februari | 16,1 | 16,3 | 14,5 | 14,7 |
| maart | 17,5 | 17,6 | 14,7 | 14,9 |
| april | 19,4 | 19,6 | 16,3 | 16,4 |
| mei | 23,0 | 23,3 | 19,0 | 19,0 |
| juni | 28,0 | 27,6 | 23,1 | 22,8 |
| juli | 31,0 | 30,4 | 26,1 | 25,9 |
| augustus | 30,8 | 30,7 | 27,1 | 27,0 |
| september | 27,3 | 27,8 | 25,8 | 25,7 |
| oktober | 24,0 | 24,3 | 23,2 | 23,2 |
| november | 19,0 | 19,9 | 19,8 | 19,8 |
| december | 16,6 | 17,3 | 16,8 | 17,0 |
Maximumtemperatuur van het weerstation of, zonder station, van ECMWF IFS; zie de bron per bestemming in de tabel hierboven.
Waar is het warmer, Mallorca of Ibiza?
Dat is niet hard te maken: de temperaturen komen uit verschillende bronnen. In juli is het overdag gemiddeld Mallorca 31,0 °C (berekend met ECMWF IFS), Ibiza 30,4 °C (gemeten op een weerstation).
In januari is het gemiddeld Mallorca 15,1 °C, Ibiza 15,9 °C. Een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen dan een meting, en hoeveel verschilt per plek (toets tegen weerstations). Een verschil van enkele graden tussen een gemeten en een berekende waarde zegt daarom weinig.
Waar is het zeewater warmer, Mallorca of Ibiza?
In juni is het zeewater het warmst bij Mallorca, 0,3 °C warmer; in augustus bij Mallorca (0,1 °C).
Bij Mallorca is het zeewater in juni 23,1 °C en in augustus 27,1 °C. Bij Ibiza is het zeewater in juni 22,8 °C en in augustus 27,0 °C. Het zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron, NOAA OISST.
Wat is het verschil tussen Mallorca en Ibiza?
De verschillen tussen Mallorca en Ibiza zitten vooral in de regen, het zeewater en de drukte; de tabel hierboven zet alle cijfers met dezelfde definities naast elkaar.
Mallorca heeft gemiddeld 55,9 dagen met regen per jaar. Ibiza heeft gemiddeld 43 dagen met regen per jaar. Mallorca telde in 2025 13.583.623 bezoekers (Ibestat, 2025). Mallorca heeft 22 stranden met een Blauwe Vlag (ADEAC, 2026). Ibiza telde in 2025 3.715.645 bezoekers (Ibestat, 2025). Ibiza heeft 7 stranden met een Blauwe Vlag (ADEAC, 2026).
Wat is beter, Mallorca of Ibiza?
Dat hangt af van wat je zoekt: voor de zomervakantie telt de temperatuur in juli en augustus, voor het voor- en naseizoen die in mei, juni en september, voor zwemmen de temperatuur van het zeewater, en voor rust de drukte.
Op de pagina's van Mallorca en Ibiza staat het weer per maand, met de drukte per maand waar die bekend is.
Veelgestelde vragen
Wat is het weer in mei: Mallorca of Ibiza?
In mei is het overdag gemiddeld Mallorca 23,0 °C, Ibiza 23,3 °C, met zeewater van 19,0 °C bij Mallorca, 19,0 °C bij Ibiza.
Wat is het weer in juli: Mallorca of Ibiza?
In juli is het overdag gemiddeld Mallorca 31,0 °C, Ibiza 30,4 °C, met zeewater van 26,1 °C bij Mallorca, 25,9 °C bij Ibiza.
Wat is het weer in september: Mallorca of Ibiza?
In september is het overdag gemiddeld Mallorca 27,3 °C, Ibiza 27,8 °C, met zeewater van 25,8 °C bij Mallorca, 25,7 °C bij Ibiza.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden over meerdere jaren. Welke bestemming warmer is, noemen we alleen als de cijfers uit dezelfde soort bron komen.
- NOAA GHCN-Daily, NOAA: gemeten temperatuur en neerslag. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Historical Weather API, ECMWF IFS, Open-Meteo: temperatuur waar geen weerstation is. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1, NOAA: zeewatertemperatuur. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Turistas con destino principal las Illes Balears por lugar de residencia. Illes Balears, islas y mes (000058A_000002, FRONTUR), Ibestat: Toeristen op Mallorca in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000058A_000002/~latest?dim=TERRITORIO:ES532%7CMEDIDAS:TURISTAS%7CLUGAR_RESIDENCIA:5000_XIB (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Grado de ocupación en establecimientos hoteleros según categoría. Illes Balears e islas por meses (000061A_000003, Encuesta de Ocupación Hotelera), Ibestat: Bedbezetting hotels op Mallorca in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000061A_000003/~latest?dim=TERRITORIO:ES532%7CMEDIDAS:GRADO_OCUPACION_PLAZA_TURISTICA%7CALOJAMIENTOS_TURISTICOS:HOTEL (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Relación Playas Galardonadas 2026, ADEAC: Stranden met Blauwe Vlag op Ibiza in 2026. https://www.banderaazul.org/sites/default/files/2026/Rueda-de-prensa-2026/Relaci%C3%B3n%20Playas%20Galardonadas%202026.pdf (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Turistas con destino principal las Illes Balears por lugar de residencia. Illes Balears, islas y mes (000058A_000002, FRONTUR), Ibestat: Toeristen op Ibiza en Formentera in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000058A_000002/~latest?dim=TERRITORIO:ES531%7CMEDIDAS:TURISTAS%7CLUGAR_RESIDENCIA:5000_XIB (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Grado de ocupación en establecimientos hoteleros según categoría. Illes Balears e islas por meses (000061A_000003, Encuesta de Ocupación Hotelera), Ibestat: Bedbezetting hotels op Ibiza en Formentera in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000061A_000003/~latest?dim=TERRITORIO:ES531%7CMEDIDAS:GRADO_OCUPACION_PLAZA_TURISTICA%7CALOJAMIENTOS_TURISTICOS:HOTEL (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: