Klimaat in Punta Cana per maand: temperatuur, zeewater en beste reistijd
In Punta Cana is het gemiddeld 29,3 °C overdag in januari en 32,3 °C in augustus, gemeten bij Punta Cana. Het zeewater is het warmst in september, met gemiddeld 29,4 °C. De natste maand is oktober, met gemiddeld 9,2 dagen met regen.
- 29,5 °Cgemiddelde maximumtemperatuur december t/m februari
- 32,3 °Cgemiddelde maximumtemperatuur in augustus, de warmste maand
- 29,4 °Czeewater in september, de warmste zeemaand
- 77,7 dagenmet 1 mm regen of meer per jaar
- 5 uur eerdertijdsverschil met Nederland in de winter
- Max. luchttemperatuur
- Zeewater
| Maand | Max. temp. (°C) | Min. temp. (°C) | Zeewater (°C) | Zon (uur per dag) | Regendagen (1 mm of meer) | Neerslag (mm) | Wind (km/u) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| januari | 29,3 | 21,0 | 27,1 | 10,6 | 6,2 | 73 | 15 |
| februari | 29,3 | 21,4 | 26,8 | 10,9 | 7,5 | 70 | 17 |
| maart | 29,5 | 21,5 | 26,7 | 11,3 | 4,8 | 54 | 15 |
| april | 30,3 | 22,1 | 27,1 | 11,6 | 4,8 | 95 | 14 |
| mei | 30,9 | 23,5 | 27,7 | 11,7 | 6,1 | 143 | 13 |
| juni | 31,6 | 24,0 | 28,3 | 12,0 | 7,4 | 64 | 14 |
| juli | 32,1 | 24,4 | 28,6 | 11,5 | 6,2 | 76 | 16 |
| augustus | 32,3 | 24,2 | 28,9 | 11,1 | 6,8 | 86 | 15 |
| september | 32,3 | 24,0 | 29,4 | 10,3 | 8,5 | 122 | 12 |
| oktober | 31,7 | 23,4 | 29,3 | 9,9 | 9,2 | 151 | 11 |
| november | 30,6 | 22,4 | 28,7 | 10,0 | 6,4 | 172 | 12 |
| december | 29,9 | 21,8 | 27,9 | 10,7 | 3,8 | 68 | 15 |
Berekend door delanden.nl. Temperatuur: weerstation PUNTA CANA INTL (1 km van Punta Cana), 2015 t/m 2025, via NOAA GHCN-Daily (weerstation). Neerslag: 2015 t/m 2025, CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center). Zon en wind: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Zeewater: 2015 t/m 2025, NOAA OISST v2.1. Berekend op 4 oktober 2026. Rekenmethode.
Vliegtijd: 10 uur en 10 minuten volgens de dienstregeling naar Punta Cana. Hoe lang vliegen naar Punta Cana?
Wat is de beste reistijd voor Punta Cana?
Het zeewater bij Punta Cana is het warmst in september (29,4 °C) en overdag is het het warmst in augustus (32,3 °C); voor winterzon is het in december t/m februari gemiddeld 29,5 °C.
In januari is het in Punta Cana gemiddeld 29,3 °C overdag en 21,0 °C 's nachts; in april 30,3 °C en in oktober 31,7 °C. De temperaturen zijn gemeten op het dichtstbijzijnde weerstation, gemiddeld over 2015 t/m 2025.
Hoe warm is het in Punta Cana in de winter?
In de winter is het in Punta Cana overdag gemiddeld 29,5 °C; de koelste nachten vallen in januari, met gemiddeld 21,0 °C.
December heeft gemiddeld 29,9 °C overdag, januari 29,3 °C en februari 29,3 °C.
Wat is de warmste en de koudste maand in Punta Cana?
De warmste maand in Punta Cana is augustus met gemiddeld 32,3 °C; de koudste is januari met 29,3 °C overdag.
Binnen augustus is de gemiddelde maximumtemperatuur van dag 1 t/m 10 32,2 °C en van dag 21 tot het eind 32,3 °C.
Wanneer is het druk in Punta Cana?
In 2025 was het in Punta Cana het drukst in december (566.417) en het rustigst in september (287.645) (Banco Central RD, 2025).
Over heel 2025 telde de bron 5.418.362 bezoekers (Banco Central RD, 2025); de precieze definitie staat onder de tabel.
Uit Nederland kwamen de meesten in juli (2.026) en de minsten in februari (1.313).
| Maand | Niet-ingezetenen aangekomen via luchthaven Punta Cana (PUJ) (aantal) | Waarvan uit Nederland (aantal) | Gemiddelde bezettingsgraad toeristische accommodaties in de zone Punta Cana en Bávaro (%) | Aankomende passagiers op luchthaven Punta Cana (PUJ) (aantal) |
|---|---|---|---|---|
| januari | 478.005 | 1.429 | 89,9 | 492.426 |
| februari | 462.312 | 1.313 | 92,2 | 468.380 |
| maart | 536.558 | 1.396 | 87,5 | 544.560 |
| april | 475.265 | 1.942 | 83,2 | 485.838 |
| mei | 431.987 | 1.407 | 79,6 | 440.651 |
| juni | 461.499 | 1.360 | 82,6 | 470.800 |
| juli | 509.976 | 2.026 | 86,2 | 524.027 |
| augustus | 413.024 | 1.780 | 76,6 | 426.710 |
| september | 287.645 | 1.515 | 62,2 | 298.118 |
| oktober | 353.109 | 1.699 | 70 | 362.472 |
| november | 442.566 | 1.663 | 82,4 | 453.259 |
| december | 566.417 | 1.875 | 87,3 | 578.052 |
Bron: Banco Central RD, Llegada mensual de pasajeros segun residencia y aeropuerto utilizado, vía aérea, 2025; Banco Central RD, Llegada mensual de pasajeros, vía aérea, por país de residencia, 2025; Banco Central RD, Tasa promedio de ocupación en establecimientos de alojamiento turístico según zonas, 2025. Rij NO RESIDENTES, luchthaven PUNTA CANA, maandkolom. Meet luchthavenaankomsten, niet gasten in Punta Cana zelf. Waarden zoals de bron ze toont (afgerond op hele getallen). Bestand is .xls.
Wanneer regent het in Punta Cana?
De meeste regendagen in Punta Cana vallen in oktober, gemiddeld 9,2 dagen; de droogste maand is december met 3,8 dagen.
Als regendag telt een dag met 1 mm neerslag of meer. Over een heel jaar zijn dat er gemiddeld 77,7 dagen.
Hoe warm is het zeewater bij Punta Cana?
Het zeewater bij Punta Cana is gemiddeld 26,7 °C in maart en 29,4 °C in september.
In december is het zeewater gemiddeld 27,9 °C en in juni 28,3 °C. De zee loopt achter op de luchttemperatuur.
Hoe laat is het in Punta Cana?
In Punta Cana is het in de winter 5 uur eerder en in de zomer 6 uur eerder dan in Nederland.
Punta Cana gebruikt de tijdzone America/Santo_Domingo.
Advies per type reiziger
Winterzon
In januari is het in Punta Cana gemiddeld 29,3 °C overdag en in februari 29,3 °C, met 27,1 °C zeewater in januari.
Herfstvakantie
In oktober is het in Punta Cana gemiddeld 31,7 °C overdag en het zeewater 29,3 °C.
Kerstvakantie
In december is het in Punta Cana gemiddeld 29,9 °C overdag en 21,8 °C 's nachts.
Alternatieven voor Punta Cana
- Bayahibe: in januari gemiddeld 28,4 °C overdag en 27,3 °C zeewater.
- Curaçao: in januari gemiddeld 29,0 °C overdag en 27,2 °C zeewater.
- Riviera Maya: in januari gemiddeld 26,3 °C overdag en 27,2 °C zeewater.
Veelgestelde vragen
Wat is het weer in Punta Cana in februari?
In februari is het in Punta Cana gemiddeld 29,3 °C overdag en 21,4 °C 's nachts, met gemiddeld 7,5 dagen regendagen en 26,8 °C zeewater.
Wat is het weer in Punta Cana in november?
In november is het in Punta Cana gemiddeld 30,6 °C overdag en 22,4 °C 's nachts, met gemiddeld 6,4 dagen regendagen en 28,7 °C zeewater.
Wat is het weer in Punta Cana in december?
In december is het in Punta Cana gemiddeld 29,9 °C overdag en 21,8 °C 's nachts, met gemiddeld 3,8 dagen regendagen en 27,9 °C zeewater.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.
- NOAA GHCN-Daily (weerstation), station PUNTA CANA INTL: temperatuur per dag, 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center): neerslag per dag, 2015 t/m 2025. https://www.chc.ucsb.edu/data/chirps (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo: zonuren en wind, 2017 t/m 2025. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1: zeewatertemperatuur per dag, 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Llegada mensual de pasajeros segun residencia y aeropuerto utilizado, vía aérea, 2025, Banco Central RD: Aankomende passagiers op luchthaven Punta Cana (PUJ) in december 2025. https://cdn.bancentral.gov.do/documents/estadisticas/sector-turismo/documents/lleg_total_2025.xls (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Llegada mensual de pasajeros, vía aérea, por país de residencia, 2025, Banco Central RD: Passagiers met woonland Nederland aangekomen via luchthaven Punta Cana (PUJ) in december 2025. https://cdn.bancentral.gov.do/documents/estadisticas/sector-turismo/documents/lleg_residencia_2025.xls (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Tasa promedio de ocupación en establecimientos de alojamiento turístico según zonas, 2025, Banco Central RD: Gemiddelde bezettingsgraad toeristische accommodaties in de zone Punta Cana en Bávaro in 2025. https://cdn.bancentral.gov.do/documents/estadisticas/sector-turismo/documents/turismo_ocupacion_2025.xls (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: