Beste reistijd Indonesië: temperatuur en regen per maand en per eiland
Het weer in Indonesië verschilt per regio. In januari is het van de 2 regio's op deze pagina het warmst op Bali, met gemiddeld 30,8 °C overdag. In juli is het het warmst op Lombok, met gemiddeld 30,2 °C. Het zeewater is in augustus het warmst bij Senggigi, met 27,8 °C.
- 30,8 °Cjanuari op Bali, de warmste regio in de winter
- 30,2 °Cjuli op Lombok, de warmste regio in de zomer
- 27,8 °Czeewater in augustus bij Senggigi
- 7 uur latertijdsverschil met Nederland in de winter
- Bali
- Lombok
Gemiddelde maximumtemperatuur overdag
Zeewatertemperatuur
| Regio (meetpunt) | jan | feb | mrt | apr | mei | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bali (Sanur) | 30,8 | 30,9 | 31,3 | 31,3 | 30,6 | 29,9 | 29,2 | 29,2 | 30,1 | 31,1 | 31,6 | 31,1 |
| Lombok (Senggigi) | 28,9 | 29,0 | 29,5 | 30,1 | 30,6 | 30,1 | 30,2 | 30,3 | 30,6 | 30,8 | 30,3 | 29,5 |
Berekend door delanden.nl. Temperatuur gemeten op het dichtstbijzijnde weerstation (NOAA GHCN-Daily, 2015 t/m 2025). Zonder geschikt station komt de waarde uit ECMWF IFS (2017 t/m 2025), via Open-Meteo. Rekenmethode.
| Regio (meetpunt) | jan | feb | mrt | apr | mei | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bali (Sanur) | 28,8 | 28,9 | 29,2 | 29,3 | 28,5 | 27,9 | 27,2 | 26,7 | 27,0 | 27,8 | 28,6 | 28,8 |
| Lombok (Senggigi) | 28,8 | 28,7 | 29,1 | 29,6 | 29,5 | 28,8 | 28,3 | 27,8 | 28,2 | 28,8 | 29,3 | 29,1 |
Berekend door delanden.nl uit NOAA OISST v2.1, dagelijkse zeewatertemperatuur 2015 t/m 2025, in het zeegebied bij het meetpunt. Rekenmethode.
Waar is het in Indonesië warm in de winter?
In de winter is het in Indonesië het warmst op Bali: in januari gemiddeld 30,8 °C overdag.
In januari is het gemiddeld: op Bali 30,8 °C, op Lombok 28,9 °C. In februari is het op Bali met 30,9 °C het warmst.
Welke maand is het warmst in Indonesië?
Op Bali is november de warmste maand, met gemiddeld 31,6 °C overdag.
De warmste maand is op Lombok oktober (30,8 °C).
Wat is de beste reistijd voor Indonesië?
In april is het in Indonesië het warmst op Bali (31,3 °C) en in oktober op Bali (31,1 °C); in juli is het op Lombok gemiddeld 30,2 °C.
In oktober is het gemiddeld: op Bali 31,1 °C, op Lombok 30,8 °C. De tabel hierboven laat per regio alle maanden zien.
Hoe warm is het zeewater in Indonesië?
Het zeewater is in augustus het warmst bij Senggigi (Lombok), met gemiddeld 27,8 °C.
Bij Sanur is het zeewater in januari 28,8 °C en in augustus 26,7 °C. Bij Senggigi is het zeewater in januari 28,8 °C en in augustus 27,8 °C.
Wanneer is het druk in Indonesië?
In 2025 kwamen de meeste bezoekers naar Indonesië in augustus (1.505.220) en de minste in maart (984.769) (Kemenpar, 2025).
Over heel 2025 telde de bron 15.386.646 bezoekers (Kemenpar, 2025); de precieze definitie staat onder de tabel.
Uit Nederland kwamen de meesten in juli (45.100) en de minsten in februari (14.122).
| Maand | Buitenlandse bezoekers in Indonesië (aantal) | Waarvan uit Nederland (aantal) |
|---|---|---|
| januari | 1.156.012 | 15.112 |
| februari | 1.022.894 | 14.122 |
| maart | 984.769 | 15.168 |
| april | 1.164.539 | 21.611 |
| mei | 1.306.000 | 20.102 |
| juni | 1.417.096 | 17.058 |
| juli | 1.481.346 | 45.100 |
| augustus | 1.505.220 | 25.691 |
| september | 1.394.910 | 26.475 |
| oktober | 1.348.993 | 20.716 |
| november | 1.199.007 | 14.769 |
| december | 1.405.860 | 16.017 |
Bron: Kemenpar, Statistik Kunjungan Wisatawan Mancanegara Bulan Desember Tahun 2025. Tabblad Rekap (Tabel 1), kolom totaal alle grensposten. Kunjungan wisman: aankomsten van buitenlandse bezoekers, buitenlandse bemanning niet meegeteld. Bevat ook landgrensposten en mobiele-positiedata (MPD). December is een voorlopig cijfer.
Hoe laat is het in Indonesië?
In Indonesië is het in de winter 7 uur later en in de zomer 6 uur later dan in Nederland.
Indonesië gebruikt de tijdzone Asia/Makassar.
Advies per type reiziger
Winterzon
In januari is het op Bali met gemiddeld 30,8 °C overdag het warmst van Indonesië.
Herfstvakantie
In oktober is het op Bali gemiddeld 31,1 °C overdag.
Alternatieven voor Indonesië
Veelgestelde vragen
Hoe is het weer in Indonesië in februari?
In februari is het gemiddeld: op Bali 30,9 °C, op Lombok 29,0 °C overdag.
Hoe is het weer in Indonesië in oktober?
In oktober is het gemiddeld: op Bali 31,1 °C, op Lombok 30,8 °C overdag.
Hoe is het weer in Indonesië in december?
In december is het gemiddeld: op Bali 31,1 °C, op Lombok 29,5 °C overdag.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.
- NOAA GHCN-Daily (weerstation), station DENPASAR NGURAH RAI: temperatuur per dag, 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center): neerslag per dag, 2015 t/m 2025. https://www.chc.ucsb.edu/data/chirps (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo: zonuren en wind, 2017 t/m 2025. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1: zeewatertemperatuur per dag, 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Statistik Kunjungan Wisatawan Mancanegara Bulan Desember Tahun 2025, Kemenpar: Bezoekers met de Nederlandse nationaliteit in Indonesië in 2025. https://drive.google.com/file/d/1BlOrOMtIvPxTfATPdxtWSDTavbPkdV3f/view (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: