delanden

Beste reistijd Bali: temperatuur, regen en zeewater per maand

Op Bali is het gemiddeld 29,2 °C overdag in juli en 31,6 °C in november, gemeten bij Sanur. Het zeewater is het warmst in april, met gemiddeld 29,3 °C. De natste maand is januari, met gemiddeld 17,7 dagen met regen.

Gemiddelde maximumtemperatuur en zeewatertemperatuur op Bali per maand (°C)
20 25 30 35 janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec lucht 31,1 zee 28,8
Klimaat Bali per maand (gemiddelden)
Maand Max. temp. (°C) Min. temp. (°C) Zeewater (°C) Zon (uur per dag) Regendagen (1 mm of meer) Neerslag (mm) Wind (km/u)
januari 30,8 25,0 28,8 8,9 17,7 252 10
februari 30,9 24,9 28,9 9,4 14,5 230 9
maart 31,3 25,1 29,2 10,0 13,3 183 7
april 31,3 25,1 29,3 10,5 9,0 105 8
mei 30,6 25,1 28,5 10,8 5,4 86 12
juni 29,9 24,7 27,9 10,7 5,5 101 13
juli 29,2 24,2 27,2 10,7 3,9 54 14
augustus 29,2 24,0 26,7 10,9 4,4 32 13
september 30,1 24,2 27,0 11,2 5,3 66 11
oktober 31,1 24,6 27,8 11,5 7,3 184 9
november 31,6 25,3 28,6 10,4 13,0 207 7
december 31,1 25,2 28,8 9,7 16,9 227 9

Berekend door delanden.nl. Temperatuur: weerstation DENPASAR NGURAH RAI (12 km van Sanur, Bali), 2015 t/m 2025, via NOAA GHCN-Daily (weerstation). Neerslag: 2015 t/m 2025, CHIRPS v2.0 (UCSB Climate Hazards Center). Zon en wind: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Zeewater: 2015 t/m 2025, NOAA OISST v2.1. Berekend op 4 oktober 2026. Rekenmethode.

Vliegtijd: 16 uur in de lucht naar Denpasar. Hoe lang vliegen naar Bali?

Wat is de beste reistijd voor Bali?

Het zeewater bij Bali is het warmst in april (29,3 °C) en overdag is het het warmst in november (31,6 °C); voor winterzon is het in december t/m februari gemiddeld 30,9 °C.

In januari is het op Bali gemiddeld 30,8 °C overdag en 25,0 °C 's nachts; in april 31,3 °C en in oktober 31,1 °C. De temperaturen zijn gemeten op het dichtstbijzijnde weerstation, gemiddeld over 2015 t/m 2025.

Hoe warm is het op Bali in de winter?

In de winter is het op Bali overdag gemiddeld 30,9 °C; de koelste nachten vallen in augustus, met gemiddeld 24,0 °C.

December heeft gemiddeld 31,1 °C overdag, januari 30,8 °C en februari 30,9 °C.

Wat is de warmste en de koudste maand op Bali?

De warmste maand op Bali is november met gemiddeld 31,6 °C; de koudste is juli met 29,2 °C overdag.

Binnen november is de gemiddelde maximumtemperatuur van dag 1 t/m 10 31,8 °C en van dag 21 tot het eind 31,4 °C.

Wanneer is het druk op Bali?

In 2025 was het op Bali het drukst in juli (697.107) en het rustigst in februari (450.697) (Dinas Pariwisata Bali, 2025).

Over heel 2025 telde de bron 6.948.754 bezoekers (Dinas Pariwisata Bali, 2025); de precieze definitie staat onder de tabel.

Uit Nederland kwamen de meesten in juli (21.783) en de minsten in november (7.273).

Bezoekers bleven gemiddeld 3,1 dagen (Dinas Pariwisata Bali, 2025).

Van alle toeristen op Bali kwam in 2025 1,9% uit Nederland (Dinas Pariwisata Bali, 2025).

Buitenlandse toeristen rechtstreeks aangekomen op Bali per maand in 2025
0 250.000 500.000 750.000 jan feb 450.697 mrt apr mei jun jul 697.107 aug sep okt nov dec
Drukte per maand in 2025: Bali
Maand Buitenlandse toeristen rechtstreeks aangekomen op Bali (aantal) Waarvan uit Nederland (aantal) Kamerbezetting sterrenhotels op Bali (%)
januari 529.897 9.202 60,3
februari 450.697 8.485 51,6
maart 470.851 8.981 46,6
april 591.221 13.403 57,2
mei 602.213 11.461 58,1
juni 637.868 9.300 64,7
juli 697.107 21.783 67,8
augustus 682.866 12.896 69,5
september 635.149 13.523 68,2
oktober 594.853 10.454 64,6
november 483.364 7.273 58
december 572.668 7.648 60,9

Bron: Dinas Pariwisata Bali, Statistik Pariwisata Provinsi Bali 2025 (jaarboek). Tabel 4, kedatangan wisman langsung ke Bali per maand (p. 24 en 25), cijfers van BPS Bali. Telt buitenlandse aankomsten die rechtstreeks op Bali binnenkomen, vrijwel allemaal via luchthaven Ngurah Rai (DPS).

Wanneer regent het op Bali?

De meeste regendagen op Bali vallen in januari, gemiddeld 17,7 dagen; de droogste maand is juli met 3,9 dagen.

Als regendag telt een dag met 1 mm neerslag of meer. Over een heel jaar zijn dat er gemiddeld 116,2 dagen.

Hoe warm is het zeewater bij Bali?

Het zeewater bij Bali is gemiddeld 26,7 °C in augustus en 29,3 °C in april.

In december is het zeewater gemiddeld 28,8 °C en in juni 27,9 °C. De zee loopt achter op de luchttemperatuur.

Hoe laat is het op Bali?

Op Bali is het in de winter 7 uur later en in de zomer 6 uur later dan in Nederland.

Bali gebruikt de tijdzone Asia/Makassar.

Advies per type reiziger

Winterzon

In januari is het op Bali gemiddeld 30,8 °C overdag en in februari 30,9 °C, met 28,8 °C zeewater in januari.

Herfstvakantie

In oktober is het op Bali gemiddeld 31,1 °C overdag en het zeewater 27,8 °C.

Kerstvakantie

In december is het op Bali gemiddeld 31,1 °C overdag en 25,2 °C 's nachts.

Alternatieven voor Bali

Veelgestelde vragen

Wat is het weer op Bali in februari?

In februari is het op Bali gemiddeld 30,9 °C overdag en 24,9 °C 's nachts, met gemiddeld 14,5 dagen regendagen en 28,9 °C zeewater.

Wat is het weer op Bali in november?

In november is het op Bali gemiddeld 31,6 °C overdag en 25,3 °C 's nachts, met gemiddeld 13 dagen regendagen en 28,6 °C zeewater.

Wat is het weer op Bali in december?

In december is het op Bali gemiddeld 31,1 °C overdag en 25,2 °C 's nachts, met gemiddeld 16,9 dagen regendagen en 28,8 °C zeewater.

Bronnen en methode

Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.

Laatst bijgewerkt: