delanden

Temperatuur op Malta per maand: weer, zeewater en beste reistijd

Op Malta is het gemiddeld 15,5 °C overdag in januari en 30,9 °C in juli, gemeten bij St. Julian's. Het zeewater is het warmst in augustus, met gemiddeld 27,4 °C. De natste maand is januari, met gemiddeld 8,1 dagen met regen.

Gemiddelde maximumtemperatuur en zeewatertemperatuur op Malta per maand (°C)
10 15 20 25 30 35 janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec lucht 17,3 zee 18,8
Klimaat Malta per maand (gemiddelden)
Maand Max. temp. (°C) Min. temp. (°C) Zeewater (°C) Zon (uur per dag) Regendagen (1 mm of meer) Neerslag (mm) Wind (km/u)
januari 15,5 11,6 16,7 8,6 8,1 51 22
februari 15,8 11,4 15,9 9,4 7,2 73 20
maart 17,0 12,6 15,7 10,4 4,6 33 22
april 18,8 14,1 16,5 11,0 1,9 7 20
mei 22,6 17,3 18,7 12,4 2,0 12 18
juni 27,9 21,5 22,8 13,7 0,6 2 14
juli 30,9 24,3 26,1 13,9 0,0 0 13
augustus 30,9 25,2 27,4 12,5 1,6 12 13
september 28,1 23,4 26,8 11,2 3,3 24 15
oktober 24,3 20,0 24,6 9,7 5,5 63 17
november 20,8 16,8 22,1 8,5 7,7 73 19
december 17,3 13,6 18,8 8,2 5,9 37 22

Berekend door delanden.nl. Temperatuur: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Neerslag: weerstation LUQA (8 km van St. Julian's, Malta), 2015 t/m 2025, via NOAA GHCN-Daily (weerstation). Zon en wind: 2017 t/m 2025, ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo. Zeewater: 2015 t/m 2025, NOAA OISST v2.1. Berekend op 4 oktober 2026. Rekenmethode.

Vliegtijd: 2 uur en 34 minuten in de lucht naar Malta. Hoe lang vliegen naar Malta?

Wat is de beste reistijd voor Malta?

Het zeewater bij Malta is het warmst in augustus (27,4 °C) en overdag is het het warmst in juli (30,9 °C); voor winterzon is het in december t/m februari gemiddeld 16,2 °C.

In januari is het op Malta gemiddeld 15,5 °C overdag en 11,6 °C 's nachts; in april 18,8 °C en in oktober 24,3 °C.

Hoe warm is het op Malta in de winter?

In de winter is het op Malta overdag gemiddeld 16,2 °C; de koelste nachten vallen in februari, met gemiddeld 11,4 °C.

December heeft gemiddeld 17,3 °C overdag, januari 15,5 °C en februari 15,8 °C.

Wat is de warmste en de koudste maand op Malta?

De warmste maand op Malta is juli met gemiddeld 30,9 °C; de koudste is januari met 15,5 °C overdag.

Binnen juli is de gemiddelde maximumtemperatuur van dag 1 t/m 10 30,5 °C en van dag 21 tot het eind 31,6 °C.

Wanneer is het druk op Malta?

In 2025 was het op Malta het drukst in augustus (470.643) en het rustigst in januari (194.157) (NSO Malta, 2025).

Over heel 2025 telde de bron 4.022.310 bezoekers (NSO Malta, 2025); de precieze definitie staat onder de tabel.

Bezoekers bleven gemiddeld 6,3 nachten (NSO Malta, 2025).

Van alle toeristen op Malta kwam in 2025 2,2% uit Nederland (NSO Malta, 2025).

Toeristen op Malta per maand in 2025
0 100.000 200.000 300.000 400.000 500.000 jan 194.157 feb mrt apr mei jun jul aug 470.643 sep okt nov dec
Drukte per maand in 2025: Malta
Maand Toeristen op Malta (aantal) Bedbezetting hotels op Malta (%)
januari 194.157 40,6
februari 210.305 57,6
maart 289.030 62,4
april 351.165 72,3
mei 374.297 71,1
juni 386.776 75,4
juli 405.263 83,1
augustus 470.643 88,5
september 393.848 72,6
oktober 417.103 75,4
november 304.620 58,6
december 225.104 48

Bron: NSO Malta, Inbound Tourism: January 2026 (NR 044/2026), Table 1; Eurostat, Net occupancy rate of bed-places in hotels and similar accommodation, monthly data (tour_occ_mnor). Inbound tourists: niet-ingezetenen die minstens 1 nacht op Malta, Gozo of Comino verbleven, geteld bij vertrek (enquete op luchthaven en zeehaven). Cruisepassagiers zonder overnachting tellen niet mee. Kolom januari 2025 in de release over januari 2026 (herziene waarde). De oorspronkelijke release over januari 2025 (NR 047/2025) was niet leesbaar. nso.gov.mt blokkeert automatische toegang (Cloudflare), bestand gelezen via de kopie in het Internet Archive (web.archive.org).

Wanneer regent het op Malta?

De meeste regendagen op Malta vallen in januari, gemiddeld 8,1 dagen; de droogste maand is juli met 0 dagen.

Als regendag telt een dag met 1 mm neerslag of meer. Over een heel jaar zijn dat er gemiddeld 48,4 dagen.

Hoe warm is het zeewater bij Malta?

Het zeewater bij Malta is gemiddeld 15,7 °C in maart en 27,4 °C in augustus.

In december is het zeewater gemiddeld 18,8 °C en in juni 22,8 °C. De zee loopt achter op de luchttemperatuur.

Hoe laat is het op Malta?

Op Malta is het het hele jaar even laat als in Nederland.

Malta gebruikt de tijdzone Europe/Malta.

Advies per type reiziger

Winterzon

In januari is het op Malta gemiddeld 15,5 °C overdag en in februari 15,8 °C, met 16,7 °C zeewater in januari.

Herfstvakantie

In oktober is het op Malta gemiddeld 24,3 °C overdag en het zeewater 24,6 °C.

Kerstvakantie

In december is het op Malta gemiddeld 17,3 °C overdag en 13,6 °C 's nachts.

Alternatieven voor Malta

Veelgestelde vragen

Wat is het weer op Malta in februari?

In februari is het op Malta gemiddeld 15,8 °C overdag en 11,4 °C 's nachts, met gemiddeld 7,2 dagen regendagen en 15,9 °C zeewater.

Wat is het weer op Malta in november?

In november is het op Malta gemiddeld 20,8 °C overdag en 16,8 °C 's nachts, met gemiddeld 7,7 dagen regendagen en 22,1 °C zeewater.

Wat is het weer op Malta in december?

In december is het op Malta gemiddeld 17,3 °C overdag en 13,6 °C 's nachts, met gemiddeld 5,9 dagen regendagen en 18,8 °C zeewater.

Bronnen en methode

Klimaatcijfers zijn gemiddelden, geen voorspelling. Waar een weerstation in de buurt volledige metingen heeft, gebruiken we die. Zie de rekenmethode op de pagina Hoe wij data verzamelen.

Laatst bijgewerkt: