Weer op Malta in januari: temperatuur en zeewater
Op Malta is het in januari gemiddeld 15,5 °C overdag en 11,6 °C 's nachts, gemeten bij St. Julian's. Het zeewater is gemiddeld 16,7 °C. Er vallen gemiddeld 8,1 dagen met 1 mm regen of meer. In de loop van januari gaat de gemiddelde maximumtemperatuur van 15,9 °C aan het begin naar 15,3 °C aan het eind.
- 15,5 °Cgemiddeld overdag in januari
- 11,6 °Cgemiddeld 's nachts in januari
- 16,7 °Czeewater
- 8,1 dagenmet 1 mm regen of meer
- 8,6 uurzon per dag
- Max. luchttemperatuur
- Zeewater
| Maand | Max. (°C) | Min. (°C) | Zeewater (°C) | Regendagen | Zon (uur per dag) |
|---|---|---|---|---|---|
| december | 17,3 | 13,6 | 18,8 | 5,9 | 8,2 |
| januari | 15,5 | 11,6 | 16,7 | 8,1 | 8,6 |
| februari | 15,8 | 11,4 | 15,9 | 7,2 | 9,4 |
Berekend door delanden.nl. Temperatuur: ECMWF IFS via Open-Meteo, 2017 t/m 2025. Zeewater: NOAA OISST. Zonuren: ECMWF IFS. Alle maanden van Malta.
Hoe is het weer begin en eind januari?
Aan het begin van januari (dag 1 t/m 10) is het op Malta gemiddeld 15,9 °C overdag, aan het eind (vanaf dag 21) 15,3 °C.
In december is het gemiddeld 17,3 °C overdag en in februari 15,8 °C.
Is het druk op Malta in januari?
In januari 2025 telde Malta 194.157 bezoekers; daarmee stond januari op plaats 12 van de 12 maanden (NSO Malta, 2025).
| Gegeven | januari 2025 | Plaats van 12 maanden (1 = hoogste) | Bron |
|---|---|---|---|
| Toeristen op Malta in januari 2025 | 194.157 | 12 | NSO Malta, 2025 |
| Bedbezetting hotels op Malta in januari 2025 | 40,6% | 12 | Eurostat, 2025 |
| Kamerbezetting hotels op Malta in januari 2025 | 47,8% | 12 | Eurostat, 2025 |
Warmere alternatieven in januari
Wie in januari meer warmte zoekt, kan kijken naar Costa del Sol (17,9 °C) en Madeira (18,6 °C).
- Costa del Sol: gemiddeld 17,9 °C overdag in januari, zeewater 15,7 °C.
- Madeira: gemiddeld 18,6 °C overdag in januari, zeewater 19,3 °C.
Veelgestelde vragen
Kun je op Malta zwemmen in januari?
Het zeewater bij Malta is in januari gemiddeld 16,7 °C. In augustus, de maand met het warmste zeewater, is dat 27,4 °C.
Hoeveel uur zon heeft Malta in januari?
Op Malta schijnt de zon in januari gemiddeld 8,6 uur per dag.
Regent het veel op Malta in januari?
Op Malta vallen in januari gemiddeld 8,1 dagen met 1 mm neerslag of meer, en gemiddeld 51 mm in totaal.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden over meerdere jaren, berekend op 4 oktober 2026; geen weersverwachting.
- ECMWF IFS (9 km), via Open-Meteo: 2017 t/m 2025. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA GHCN-Daily (weerstation), station LUQA: 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1: 2015 t/m 2025. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Inbound Tourism: January 2026 (NR 044/2026), Table 1, NSO Malta: Toeristen op Malta in januari 2025. https://nso.gov.mt/wp-content/uploads/NR-044-2026_RtwbCk3V_Table1.xlsx (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Net occupancy rate of bed-places in hotels and similar accommodation, monthly data (tour_occ_mnor), Eurostat: Bedbezetting hotels op Malta in januari 2025. https://ec.europa.eu/eurostat/api/dissemination/statistics/1.0/data/tour_occ_mnor?geo=MT&accomunit=BEDPL&unit=PC&sinceTimePeriod=2025-01&untilTimePeriod=2025-12 (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Net occupancy rate of bedrooms in hotels and similar accommodation, monthly data (tour_occ_mnor), Eurostat: Kamerbezetting hotels op Malta in januari 2025. https://ec.europa.eu/eurostat/api/dissemination/statistics/1.0/data/tour_occ_mnor?geo=MT&accomunit=BEDRM&unit=PC&sinceTimePeriod=2025-01&untilTimePeriod=2025-12 (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: