Mallorca of Menorca? Verschillen in weer, zeewater en drukte
Mallorca is in 12 van de 12 maanden de warmste van Mallorca en Menorca. In juli is Mallorca gemiddeld 1,1 °C warmer dan Menorca, in januari scheelt het 0,9 °C. Dat zijn gemiddelden over meerdere jaren. Het zeewater is in augustus het warmst bij Mallorca.
- 31,0 °Cjuli, Mallorca (berekend met ECMWF IFS)
- 29,9 °Cjuli, Menorca (berekend met ECMWF IFS)
- 0,2 °Cverschil in zeewater in augustus, in het voordeel van Mallorca
| Kenmerk | Mallorca | Menorca |
|---|---|---|
| Meetpunt | Alcúdia | Ciutadella de Menorca |
| Bron temperatuur | ECMWF IFS (berekend) | ECMWF IFS (berekend) |
| Max. temperatuur januari | 15,1 °C | 14,2 °C |
| Max. temperatuur april | 19,4 °C | 18,3 °C |
| Max. temperatuur juli | 31,0 °C | 29,9 °C |
| Max. temperatuur oktober | 24,0 °C | 23,1 °C |
| Min. temperatuur januari | 8,1 °C | 9,9 °C |
| Zeewater januari | 15,1 °C | 15,2 °C |
| Zeewater augustus | 27,1 °C | 26,9 °C |
| Regendagen per jaar | 55,9 dagen | 51,5 dagen |
| Zonuren per dag in januari | 8 uur | 8 uur |
| Tijdsverschil in de winter | geen tijdsverschil | geen tijdsverschil |
| Afstand vanaf Schiphol (hemelsbreed) | 1.391 km | 1.371 km |
| Bezoekers per jaar (2025) | 13.583.623 (Ibestat) | 1.765.939 (Ibestat) |
| Aandeel uit Nederland (2025) | geen gegevens | geen gegevens |
| Stranden met Blauwe Vlag (2026) | 22 (ADEAC) | 4 (ADEAC) |
| Bedbezetting hotels (2025) | 77,6% (Ibestat) | 70,9% (Ibestat) |
Klimaat: gemiddelden 2015 t/m 2025 van het dichtstbijzijnde weerstation (NOAA GHCN-Daily) of, zonder station, van ECMWF IFS (2017 t/m 2025). Gemeten en berekende waarden zijn niet een op een vergelijkbaar: een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen. Zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron (NOAA OISST). Rekenmethode.
- Mallorca
- Menorca
Gemiddelde maximumtemperatuur overdag
Zeewatertemperatuur
| Maand | Mallorca max. | Menorca max. | Mallorca zee | Menorca zee |
|---|---|---|---|---|
| januari | 15,1 | 14,2 | 15,1 | 15,2 |
| februari | 16,1 | 14,8 | 14,5 | 14,4 |
| maart | 17,5 | 16,3 | 14,7 | 14,6 |
| april | 19,4 | 18,3 | 16,3 | 16,1 |
| mei | 23,0 | 21,8 | 19,0 | 18,7 |
| juni | 28,0 | 26,9 | 23,1 | 22,8 |
| juli | 31,0 | 29,9 | 26,1 | 25,8 |
| augustus | 30,8 | 30,0 | 27,1 | 26,9 |
| september | 27,3 | 26,6 | 25,8 | 25,8 |
| oktober | 24,0 | 23,1 | 23,2 | 23,2 |
| november | 19,0 | 18,4 | 19,8 | 19,9 |
| december | 16,6 | 15,8 | 16,8 | 17,1 |
Maximumtemperatuur van het weerstation of, zonder station, van ECMWF IFS; zie de bron per bestemming in de tabel hierboven.
Waar is het warmer, Mallorca of Menorca?
Mallorca is in 12 van de 12 maanden de warmste; in juli scheelt het 1,1 °C.
In mei is Mallorca 1,2 °C warmer. In juni is Mallorca 1,1 °C warmer. In september is Mallorca 0,7 °C warmer.
Alle cijfers komen hier uit dezelfde soort bron (berekend met ECMWF IFS), dus de verschillen zijn onderling te vergelijken.
Waar is het zeewater warmer, Mallorca of Menorca?
In juni is het zeewater het warmst bij Mallorca, 0,3 °C warmer; in augustus bij Mallorca (0,2 °C).
Bij Mallorca is het zeewater in juni 23,1 °C en in augustus 27,1 °C. Bij Menorca is het zeewater in juni 22,8 °C en in augustus 26,9 °C. Het zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron, NOAA OISST.
Wat is het verschil tussen Mallorca en Menorca?
De verschillen tussen Mallorca en Menorca zitten vooral in de regen, het zeewater en de drukte; de tabel hierboven zet alle cijfers met dezelfde definities naast elkaar.
Mallorca heeft gemiddeld 55,9 dagen met regen per jaar. Menorca heeft gemiddeld 51,5 dagen met regen per jaar. Mallorca telde in 2025 13.583.623 bezoekers (Ibestat, 2025). Mallorca heeft 22 stranden met een Blauwe Vlag (ADEAC, 2026). Menorca telde in 2025 1.765.939 bezoekers (Ibestat, 2025). Menorca heeft 4 stranden met een Blauwe Vlag (ADEAC, 2026).
Wat is beter, Mallorca of Menorca?
Dat hangt af van wat je zoekt: voor de zomervakantie telt de temperatuur in juli en augustus, voor het voor- en naseizoen die in mei, juni en september, voor zwemmen de temperatuur van het zeewater, en voor rust de drukte.
Op de pagina's van Mallorca en Menorca staat het weer per maand, met de drukte per maand waar die bekend is.
Veelgestelde vragen
Wat is het weer in mei: Mallorca of Menorca?
In mei is het overdag gemiddeld Mallorca 23,0 °C, Menorca 21,8 °C, met zeewater van 19,0 °C bij Mallorca, 18,7 °C bij Menorca.
Wat is het weer in juli: Mallorca of Menorca?
In juli is het overdag gemiddeld Mallorca 31,0 °C, Menorca 29,9 °C, met zeewater van 26,1 °C bij Mallorca, 25,8 °C bij Menorca.
Wat is het weer in september: Mallorca of Menorca?
In september is het overdag gemiddeld Mallorca 27,3 °C, Menorca 26,6 °C, met zeewater van 25,8 °C bij Mallorca, 25,8 °C bij Menorca.
Bronnen en methode
Klimaatcijfers zijn gemiddelden over meerdere jaren. Welke bestemming warmer is, noemen we alleen als de cijfers uit dezelfde soort bron komen.
- NOAA GHCN-Daily, NOAA: gemeten temperatuur en neerslag. https://www.ncei.noaa.gov/products/land-based-station/global-historical-climatology-network-daily (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Historical Weather API, ECMWF IFS, Open-Meteo: temperatuur waar geen weerstation is. https://open-meteo.com/en/docs/historical-weather-api (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- NOAA OISST v2.1, NOAA: zeewatertemperatuur. https://www.ncei.noaa.gov/products/optimum-interpolation-sst (gecontroleerd op 4 oktober 2026)
- Turistas con destino principal las Illes Balears por lugar de residencia. Illes Balears, islas y mes (000058A_000002, FRONTUR), Ibestat: Toeristen op Mallorca in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000058A_000002/~latest?dim=TERRITORIO:ES532%7CMEDIDAS:TURISTAS%7CLUGAR_RESIDENCIA:5000_XIB (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Grado de ocupación en establecimientos hoteleros según categoría. Illes Balears e islas por meses (000061A_000003, Encuesta de Ocupación Hotelera), Ibestat: Bedbezetting hotels op Mallorca in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000061A_000003/~latest?dim=TERRITORIO:ES532%7CMEDIDAS:GRADO_OCUPACION_PLAZA_TURISTICA%7CALOJAMIENTOS_TURISTICOS:HOTEL (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Relación Playas Galardonadas 2026, ADEAC: Stranden met Blauwe Vlag op Menorca in 2026. https://www.banderaazul.org/sites/default/files/2026/Rueda-de-prensa-2026/Relaci%C3%B3n%20Playas%20Galardonadas%202026.pdf (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Turistas con destino principal las Illes Balears por lugar de residencia. Illes Balears, islas y mes (000058A_000002, FRONTUR), Ibestat: Toeristen op Menorca in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000058A_000002/~latest?dim=TERRITORIO:ES533%7CMEDIDAS:TURISTAS%7CLUGAR_RESIDENCIA:5000_XIB (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
- Grado de ocupación en establecimientos hoteleros según categoría. Illes Balears e islas por meses (000061A_000003, Encuesta de Ocupación Hotelera), Ibestat: Bedbezetting hotels op Menorca in 2025. https://ibestat.es/edatos/apis/statistical-resources/v1.0/datasets/IBESTAT/000061A_000003/~latest?dim=TERRITORIO:ES533%7CMEDIDAS:GRADO_OCUPACION_PLAZA_TURISTICA%7CALOJAMIENTOS_TURISTICOS:HOTEL (gecontroleerd op 9 oktober 2026)
Laatst bijgewerkt: