delanden

Sal of Boa Vista? Verschillen in weer, zeewater en drukte op Kaapverdië

Sal is in 12 van de 12 maanden de warmste van Sal en Boa Vista. In januari is Sal gemiddeld 0,7 °C warmer dan Boa Vista, in juli scheelt het 1,6 °C. Het zeewater is in augustus het warmst bij Boa Vista.

Sal en Boa Vista vergeleken
Kenmerk SalBoa Vista
Meetpunt Santa MariaSal Rei
Bron temperatuur ECMWF IFS (berekend)ECMWF IFS (berekend)
Max. temperatuur januari 25,5 °C24,8 °C
Max. temperatuur april 25,8 °C24,4 °C
Max. temperatuur juli 28,1 °C26,5 °C
Max. temperatuur oktober 30,2 °C28,8 °C
Min. temperatuur januari 20,2 °C20,4 °C
Zeewater januari 23,0 °C23,2 °C
Zeewater augustus 26,4 °C26,7 °C
Regendagen per jaar 16,2 dagen14,3 dagen
Zonuren per dag in januari 9,9 uur9,9 uur
Tijdsverschil in de winter 2 uur eerder2 uur eerder
Afstand vanaf Schiphol (hemelsbreed) 4.653 km4.696 km
Bezoekers per jaar (2025) 720.720 (INE Cabo Verde)304.149 (INE Cabo Verde)
Aandeel uit Nederland (2025) geen gegevensgeen gegevens
Stranden met Blauwe Vlag (2026) geen gegevensgeen gegevens
Bedbezetting hotels (2025) 77% (INE Cabo Verde)106% (INE Cabo Verde)

Klimaat: gemiddelden 2015 t/m 2025 van het dichtstbijzijnde weerstation (NOAA GHCN-Daily) of, zonder station, van ECMWF IFS (2017 t/m 2025). Gemeten en berekende waarden zijn niet een op een vergelijkbaar: een berekende waarde kan aan de kust enkele graden lager uitvallen. Zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron (NOAA OISST). Rekenmethode.

Sal en Boa Vista per maand (°C)

Gemiddelde maximumtemperatuur overdag

22 24 26 28 30 32 janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec SalBoa Vista

Zeewatertemperatuur

20 22 24 26 28 30 janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec Boa VistaSal
Temperatuur en zeewater per maand (gemiddelden, °C)
Maand Sal max.Boa Vista max. Sal zeeBoa Vista zee
januari 25,524,8 23,023,2
februari 24,924,0 22,222,3
maart 25,023,9 22,022,2
april 25,824,4 22,322,5
mei 26,224,7 22,722,9
juni 27,125,7 23,123,4
juli 28,126,5 24,624,9
augustus 29,428,1 26,426,7
september 30,028,8 27,027,3
oktober 30,228,8 27,027,2
november 28,627,4 26,026,3
december 26,425,6 24,424,6

Maximumtemperatuur van het weerstation of, zonder station, van ECMWF IFS; zie de bron per bestemming in de tabel hierboven.

Waar is het warmer, Sal of Boa Vista?

Sal is in 12 van de 12 maanden de warmste; in januari scheelt het 0,7 °C.

In december is Sal 0,8 °C warmer. In februari is Sal 0,9 °C warmer. In april is Sal 1,4 °C warmer.

Alle cijfers komen hier uit dezelfde soort bron (berekend met ECMWF IFS), dus de verschillen zijn onderling te vergelijken.

Waar is het zeewater warmer, Sal of Boa Vista?

In januari is het zeewater het warmst bij Boa Vista, 0,2 °C warmer; in augustus bij Boa Vista (0,3 °C).

Bij Sal is het zeewater in januari 23,0 °C en in augustus 26,4 °C. Bij Boa Vista is het zeewater in januari 23,2 °C en in augustus 26,7 °C. Het zeewater komt voor alle bestemmingen uit dezelfde bron, NOAA OISST.

Wat is het verschil tussen Sal en Boa Vista?

De verschillen tussen Sal en Boa Vista zitten vooral in de regen, het zeewater en de drukte; de tabel hierboven zet alle cijfers met dezelfde definities naast elkaar.

Sal heeft gemiddeld 16,2 dagen met regen per jaar. Boa Vista heeft gemiddeld 14,3 dagen met regen per jaar. Sal telde in 2025 720.720 bezoekers (INE Cabo Verde, 2025). Boa Vista telde in 2025 304.149 bezoekers (INE Cabo Verde, 2025).

Wat is beter, Sal of Boa Vista?

Dat hangt af van wat je zoekt: voor winterzon telt de temperatuur in de wintermaanden, voor zwemmen de temperatuur van het zeewater, en voor rust de drukte.

Op de pagina's van Sal en Boa Vista staat het weer per maand, met de drukte per maand waar die bekend is.

Veelgestelde vragen

Wat is het weer in februari: Sal of Boa Vista?

In februari is het overdag gemiddeld Sal 24,9 °C, Boa Vista 24,0 °C, met zeewater van 22,2 °C bij Sal, 22,3 °C bij Boa Vista.

Wat is het weer in november: Sal of Boa Vista?

In november is het overdag gemiddeld Sal 28,6 °C, Boa Vista 27,4 °C, met zeewater van 26,0 °C bij Sal, 26,3 °C bij Boa Vista.

Wat is het weer in december: Sal of Boa Vista?

In december is het overdag gemiddeld Sal 26,4 °C, Boa Vista 25,6 °C, met zeewater van 24,4 °C bij Sal, 24,6 °C bij Boa Vista.

Bronnen en methode

Klimaatcijfers zijn gemiddelden over meerdere jaren. Welke bestemming warmer is, noemen we alleen als de cijfers uit dezelfde soort bron komen.

Laatst bijgewerkt: